WhosIP

WhosIP

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 584
  • DOSYA BOYUTU 0.02 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nir Sofer

WhosIP, bir IP adresiyle ilgili çeşitli bilgilere ulaşmak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

WhosIP, IP adresini bildiğiniz uzak masaüstü bilgisayarlarıyla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz, komut satırı üzerinde çalışan ücretsiz ve kullanışlı bir programdır. Ağ yöneticileri gibi konuyla ilgili gelişmiş bilgi deneyimine sahip kullanıcılar hedeflenerek hazırlanmış olan program oldukça güvenilirdir.

Birçok programın sahip olduğu sade ve modern kullanıcı arayüzünün aksine, kullanıcıları komut satırı üzerinde çalışmaya zorlayan WhosIP, bu yönüyle diğer rakiplerine göre eksik kalmaktadır. Özellikle birçok acemi bilgisayar kullanıcısının komut satırının ne olduğunu bile bilmediğini düşündüğümüz zaman, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Yine de ileri düzey bilgisayar kullanıcıları tarafından rahatlıkla kullanılabilecek olan program, kendisinden isteneni oldukça hızlı ve sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir.

Programı kullanabilmek için; ağ bilgilerini analiz etmek istediğiniz bilgisayarın IP adresine sahip olmanız yeterlidir. WhosIP yardımıyla elinizde olan IP adresine ait, kişi adı, adresi, e-posta, telefon, faks, ülke ve daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

IP adreslerine ait ağ bilgilerini ortaya dökme konusunda oldukça başarılı olan program, aynı zamanda iyi bir tepki süresine sahiptir ve IP analizi işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde tamamlar.