Wikia

Wikia

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 735
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wikia

Wikia tamamen kullanımı ücretsiz ve dilediğiniz dilde, dilediğiniz konuda bir viki yaratmanıza yardımcı oluyor.

Wikipedia, yani Türkçe adıyla Vikipedi, yıllardır hem dünyada hem de ülkemizde popülerliğini kaybetmeden gelişimine devam eden web uygulamalarından bir tanesi. Toplulukların sahip olduğu bilgileri kolektif olarak toplayan bu çevrimiçi ansiklopedi pek çok dilde de yayın yapıyor.

Ancak artık farklı ilgi alanlarına sahip olup kendi alanlarına özel ansiklopediler yaratmak isteyenler de var. Forumların karmaşıklığından kaçan bu kullanıcılar tüm bilgilere erişmek için Wikia gibi viki yaratmanıza yardımcı olan web uygulamalarını kullanıyorlar.

Wikia tamamen kullanımı ücretsiz ve dilediğiniz dilde, dilediğiniz konuda bir viki yaratmanıza yardımcı oluyor. Tek bir handikapı var ki o da dikkat çekeceğine inanılmayan vikilerin Wikia’nın onayından geçemezse yaratılmaması. Bu nedenle açmak istediğiniz konuda Wikia’yı ikna etmeniz ve iyi tanıtım yapmanız gerekiyor.

Kullanımı tamamen ücretsiz olan Wikia gider ve masraflarını vikilerde yayınlanan reklamlardan elde ediyor. Vikipedi ile tamamen aynı sistemi kullanan Wikia şu anda mevcut olan en kaliteli viki yaratma uygulamalarından bir tanesi durumunda.