Windows Vista Boot Logo Generator

Windows Vista Boot Logo Generator

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 26,102
  • DOSYA BOYUTU 0.58 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Development Dan's Blog

Windows Vista kullananlar; eğer Vista'nın varsayılan olarak karşınıza çıkan başlangıç logosunu beğenmediyseniz bu program ile değiştirebilirsiniz.

Windows Vista'nın açılışta varsayılan olarak gösterdiği boot logosunu beğenmediyseniz Windows Vista Boot Logo Generator programı ile kendinize özel Vista açılış logolarınızı yaratabilirsiniz. Sahip olduğunuz dilediğiniz resmi kullanabileceğiniz program üzerinde resim çalışmalarınızın logo olarak oluşturulabilmesi için 24-bit BMP formatında saklanmış ve iki ayrı boyutta yaratılmış olması gerekiyor; 800x600 ve 1024x768.

Eğer ekran kartınız çok iyi değilse loguyu 800x600 kullanmanız öneriliyor. Logoyu oluşturmak için resmi seçtikten sonra "Dosya" (File) menüsüne tıklayıp "Save Boot Screen File As..." (Kaydet) buttonuna tıklamanız gerekiyor. Logo dosyası program tarafından otomatik olarak oluşturuluyor. Logonuzun başlangıç sırasında görüntülenmesini istiyorsanız yarattığınız bu dosyayı aşağıdaki klasöre kopyalamanız yeterli olacaktır.

          %windir%System32en-US

Uyarı! Aynı zamanda /NOGUIBOOT özelliğinin açık durumda olduğundan emin olun, yoksa sadece eski 16 renkli boot ekranıyla karşı karışıya kalırsınız. Ayrıca eski başlangıç boot logolarınızı yedeklemeyi unutmayın!