Wordpress.com

Wordpress.com

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,542
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Automattic

Wordpress.com hem amatör hem de profesyonel blog yazarlarının ve sahiplerinin gözdelerinden bir tanesi.

Wordpress.com hem amatör hem de profesyonel blog yazarlarının ve sahiplerinin gözdelerinden bir tanesi. Sunucu masraflarını engellemek için içeriklerinizi kendi sistemi üzerinde barındırıyor ve tasarım olarak da pek çok seçenek sunuyor.

Daha fazla özelleştirme, alan adı yönlendirmesi, dizayn serbestlikleri gibi pek çok geliştirme için ücret ödenmesi gerekse de bu özellikler daha profesyonel blogculara hitap ettiği için yeni başlayanlar ücretsiz özelliklerle dilekleri blogları zaten yaratabiliyorlar.

Karşılaştığınız sorunlar veya öğrenmek istedikleriniz olduğunda Wordpress yardım menüsü ve forumları aktif olarak kullanıldığından ulaşamayacağınız bir bilgi neredeyse yok.

Kimi blog servisleri yoğun içeriğe, kimisi de yoğun görsel kullanımına uygun olduğu halde Wordpress.com hem içerik hem görsel kullanımına önem veren blogcular için uygun bir alternatif. Kendi sunucularına sahip olmak ve daha fazla özgürlük isteyen blogcular diledikleri zaman Wordpress.com hesaplarını Wordpress.org’a kolayca geçirerek devam edebiliyorlar.

Ayrıca blogunuza herhangi bir istatistik servisi kurmadan, Wordpress’in kendi istatistik servisini kullanarak günlük, aylık ve yıllık ziyaretçileriniz hakkında bilgiler edinebilir, yazılarınıza yapılan yorumları kontrol ederek yayınlayabilirsiniz.

Ücretsiz özelliklerini listelemek gerekirse:

- Birden fazla yazar desteği
- Gizlilik seçenekleri
- 50’den fazla dil desteği
- Diğer blog servislerinden transfer olanağı
- Spam yorum filtresi
- Kaliteli yazım aracı
- Sadece blog değil web sitesi yaratımı için de yeterli olması
- Sosyal medya entegrasyonu
- 3 GB dosya alanı

Hali hazırda popüler bir blog uygulaması olan Wordpress.com profesyonel dizaynı, kullanışlı ve çabuk alışılan arayüzü ile sorunsuz çalışması özellikleriyle öne çıkıyor.