X-Lightscreen

X-Lightscreen

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 264
  • DOSYA BOYUTU 0.03 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici WinPenPack

X-Lightscreen ile bilgisayarınızdan kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz.

X-Lightscreen bilgisayarınızı kullanırken anlık görüntüler yakalamak için kullanabileceğiniz bir ekran görüntüsü alma programıdır.

Program ekran görüntüsü yakalama işlemini sunduğu seçenekler ile tercihlerinize uygun hale gelirebilmektedir. X-Lightscreen tam ekran, herhangi bir pencere ya da seçeceğiniz ekran bölümlerinin görüntülerini yakalayabilmektedir ve bu işlemler için ayrı ayrı klavye kısayolları belirleyebilmenize imkan tanır. Böylece ihtiyacınıza yönelik olarak alacağınız ekran görüntüsü tipini anlık olarak belirleyebilirsiniz.

X-Lightscreen ekran görüntüsü alma kısayolunu kullandıktan sonra oluşacak gecikmeyi belirleyebilmenize izin verir. Böylece tuşa bastığınız andan itibaren geçecek süre sonunda ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Bu videolar gibi hareketli görüntülerde oldukça işe yarayan bir özellik olmaktadır. 

Program ile yakalayacağınız ekran görüntülerini adlandırma kalıbını belirleyebilirsiniz. Böylece ekran görüntülerini aldıktan sonra yeniden adlandırma sıkıntısından kurturabilir, zamandan kazanabilirsiniz. Yakalanan ekran görüntülerini BMP, JPG ve PNG formatlarında kaydedebilmek mümkündür.

Program herhangi bir kurulum gerektirmemektedir ve gereksiz kayıt defteri girdileri oluşturmamaktadır. Böylece sisteminizi şişirmez ve performansını düşürmez. Bütün bu özellikleri ücretsiz sunan X-Lightscreen başarılı bir ekran görüntüsü alma tercihi olmaktadır.