XSplit Gamecaster

XSplit Gamecaster

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,925
  • DOSYA BOYUTU 63.8 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SplitmediaLabs, Ltd.

XSplit Gamecaster, profesyonel oyuncular için hazırlanmış canlı akış ve video kayıt aracı.

XSplit Gamecaster, oynanış videolarınızı Twitch, YouTube gibi video platformlarında canlı olarak paylaşmanıza imkan tanıyan canlı akış ve video kayıt aracı. Kolay kullanılabilir olmasıyla tüm PC kullanıcılarına hitap eden program bilgisayar ayarlarını ve internet bağlantı hızını algılayarak canlı yayının akıcı şekilde sürmesi için en uygun ayarları otomatik olarak kendisi yapabiliyor.

Oynanış videolarını kaydedip canlı olarak paylaşmanın popüler olduğu günümüzde bu işle profesyonel olarak uğraşanlar için özel hazırlanmış programlardan biri olan XSplit Gamecaster ile hem kayıt hem de düzenleme işlemi oldukça basit. Canlı yayına başlamak için tek yapmanız gereken oyununuzu açmak ve CRTL + TAB tuş kombinasyonuyla XSplit Gamecaster katmanını göstermek. Bu noktadan sonra Stream butonuna tıklamanızla beraber canlı yayın başlayacaktır. Canlı yayın yapmak yerine oyununuzu kaydetmek içinse Stream’in hemen yanındaki Record’a basmanız yeterli. Akış ve kayıt ayarları az önce de bahsettiğim gibi sisteminize ve internetinizin o anki durumuna göre program tarafından yapılıyor ancak Ayarlar altından kendiniz de kamera, mikrofon, sistem sesi, cihaz, filigran gibi ayarlamaları yapmanız da mümkün.

Sadece üç adımda canlı yayına başlama/oyun kaydetme kolaylığı sağlayan ve tüm yakalama kartlarıyla uyumlu olan program üzerinden canlı akış için Twitch, video paylaşımı için de YouTube hesabınıza erişim izni vermeniz gerekiyor. Facebook ve Twitter hesaplarınızı bağlayarak sosyal ağlarda takipçilerinizle paylaşmanız da mümkün.