Yer Tahmin Etme Oyunu

Yer Tahmin Etme Oyunu

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,951
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici GeoGuessr

Yer Tahmin Etme Oyunu ile coğrafya bilginizi sınayabilirsiniz

GeoGuessr oldukça basit bir mantığa dayanan ve coğrafya bilgimizi geliştirmemize yardımcı olan ücretsiz bir yer tahmin etme oyunudur.

Oyunun temel amacı bize 360 derecelik fotoğrafı gösterilen mekanın bulunduğu konumu harita üzerinde tahmin etmektir. Bu sayede dünyanın biçok farklı noktasını tanıyabiliyor, harita ve coğrafya bilgimizi genişletebiliyoruz.

GeoGuessr bize her tahmin ettiğimiz harita konumu için bir puan vermekte. Bu puan haritada işaretlediğimiz konumun, fotoğrafın ait olduğu gerçek konuma uzaklığına göre değişmektedir. Daha yakın tahminlerde bulunmamız bize daha yüksek puan kazandırmakta, uzak tahminlerimiz ise daha az puan kazandırmaktadır.

GeoGuessr'da tahmin yaparken bize gösterilen fotoğrafları detaylı bir şekilde incelemeliyiz. Etraftaki tabelalar, binalar, mimari, bitki örtüsü ve farklı işaretler bize incelediğimiz mekan hakkında fikir verebiliyor. GeoGuessr ile yaptığımız tahminler sonucu elde ettiğimiz puan bize listeleniyor ve bu puanı arkadaşlarımızla paylaşmamıza izin veriliyor.

GeoGuessr internete sahip her bilgisayarda oynanabilecek bir oyun. Yüksek sistem gereksinimlerine sahip olmayan bu yaratıcı oyun hem dünyayı gezmenize hem de eğitiminize katkıda bulunmanıza yardımcı olmakta.