1-Bit Camera

1-Bit Camera
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS için geliştirilmiş olan 1-Bit Camera uygulaması, cihazınız üzerinden retro tarzında fotoğraflar çekmenizi sağlıyor ve fotoğraflara kazınmış hissi veriyor.

1 – Bit Camera adı ile iPhone, iPad ve iPod Touch için sunulan fotoğraf uygulaması, giderek artan megapiksel sayısı ve bit derinliğine karşı geliştirilmiş bir uygulama. Uygulama sayesinde ne megapiksel ne de başka bir şeyin önemi var çünkü uygulama sadece 1 bit değerinde fotoğraflar çekiyor. Uygulama sayesinde 1980’lerdeki 8 bit taşınabilir kamera sistemleri geri gelmiş oluyor ve hatta bu uygulama o zamanın yerine geçmiş.

1 – Bit Camera uygulamasını kabaca tabir edecek olursak, uygulama fotoğrafları 20-30 yıl eskiye götürüyor ve fotoğraflar tamamen kareli bir biçimde. Bu fotoğraflar ise 1 bit aralığında ve 150 kilopixselden fazla pixel sayısı sunuyor. Uygulamanın temeli ise Atkinson and Bayer Dithering algoritmasına dayalı. Çektiğiniz fotoğrafları da anında uygulama üzerinden facebook, twitter, tumblr gibi sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.

Uygulama iPhone 5 üzerinde iyi durumda değil, farklı sonuçlar sunabiliyormuş o yüzden alt modellerde denemenizi öneririz.

YORUMLAR