Air Video

Air Video
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Air Video, ev sunucusu üzerinde yer alan video klasörünü iPhone, iPod Touch ve iPad ile izleme uygulamasıdır.

Air Video, iPhone, iPod Touch ve iPad üzerinden video izleme konusunda farklı ancak kesin bir çözüm sunan kapsamlı bir uygulamadır. Adı geçen ürünler üzerinden video izlemek için çeşitli uygulamalar bulunsa da genellikle dosya dönüştürücüler kullanılması gerekiyor. Air Video ise aynı anda hem dosya dönüştürme işlemi yapıyor hem de videoyu izlemenizi sağlıyor.

Uygulamadan yararlanmak için öncelikle Air Video Server isimli sunucu programının kurulması gerekiyor. İşletim sisteminize göre seçeceğiniz kurulum dosyasını kurduktan sonra, bilgisayarınızda yer alacak olan, izlemek istediğiniz videoları ve filmleri paylaşım klasörüne taşıyorsunuz. Videonun ya da filmin varsa srt uzantılı altyazı dosyasını da aynı klasörde bulundurmak gerekiyor.

Sunucu üzerindeki işlemleri tamamladıktan sonra mobil cihazınıza Air Video uygulamasını kurabilir ve bilgisayarınızdaki dosyalara ulaşıp onları izleyebilirsiniz. Bu esnada sunucu konumunda bulunan bilgisayarın açık olması gerekiyor.

Bu uygulama ile bilgisayarda yer alan mp4, m4v, mov, avi, wmv, asf, mpg, mpeg, mkv, 3gp, dmf, divx, flv uzantılı videoları izleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR