e-Devlet Anahtar 1.0.11 (ios)

e-Devlet Anahtar

e-Devlet Anahtar
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    162

  • Üretici

    T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

e-Devlet Anahtar uygulaması, e-Devlet Kapısı güvenli giriş için tek kullanımlık şifre üretiyor.

e-Devlet Anahtar uygulaması, e-Devlet Kapısına güvenli giriş için tek kullanımlı şifre üretiyor. İkametgah, sabıka kaydı, askerlik sorgulama, hizmet dökümü, ÖSYM ve daha birçok işi internetten yapabildiğimiz e-Devlet Kapısına mobil ve webden giriş yaparken ek güvenlik katmanı oluşturuyor.

Devlet dairelerinde birkaç saatimizi alacak işlemleri internet üzerinden çok daha kısa sürede yapmamızı sağlayan e-Devlet Kapısı, tüm bilgilerimizi içerdiğinden güçlü şifre oluşturmamız önem arz ediyor. Buna ek olarak bankacılık uygulamalarında olduğu gibi tek kullanımlık şifre üreten e-Devlet Anahtar uygulaması ile de güçlü şifreye ekstra olarak güvenlik önlemi almış oluyoruz.

e-Devlet Kapısına Turkiye.gov.tr üzerinden veya iPhone'unuzdan giriş yaparken TC Kimlik numaranız ve şifrenizin yanı sıra e-Devlet Anahtar’ın ürettiği şifreyi kullanıyorsunuz. Bu şifreye sizin dışında kimse ulaşamayacağından hesabınız güvende oluyor. Bu noktada belirtmem gereken bir detay var. e-Devlet Anahtar üzerinden şifre üretebilmeniz için öncelikle Turkiye.gov.tr adresinden giriş yapıp e-Devlet Anahtar menüsü altından kayıt olmanız gerekiyor. Akabinde oradan aldığınız kodu e-Devlet Anahtar uygulamasında “Kayıt ol” ekranında kullanıyorsunuz.

YORUMLAR