Google Spotlight Stories 1.0.4 (ios)

Google Spotlight Stories

Google Spotlight Stories
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Google Spotlight Stories uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızdan 360 derecelik gezinti sağlayan filmleri izleyebilirsiniz.

Google Spotlight Stories uygulaması, Google tarafından iPhone ve iPad cihazlar için hazırlanmış üç boyutlu bir sanal sinema uygulaması olarak karşımıza çıktı ve ücretsiz olarak sunuluyor. Son dönemlerde oldukça ilginç film ve sinema tekniklerinin ortaya çıkması pek çok şirketi bu alanda geliştirmeler yapmaya zorluyor ve anlaşılan o ki Google da bir şekilde bu yeni teknikleri daha iyi hale getirmenin yollarını arıyor.

Uygulamanın en temel özelliği, içerisinde yer alan 360 derecelik filmleri interaktif olarak görüntüleme şansınız olması. Hazırlanmış olan bu filmleri hareket algılayıcı sensörlerden faydalanarak gösteren uygulama, cihazınızı hareket ettirdikçe filmlerin farklı alanlarını görmenizi sağlıyor ve adeta bir film içerisinde gezinti yapma şansınız oluyor. Her ne kadar şimdiye kadar çok sayıda film eklenmemiş olsa da içerisinde yer alan kısıtlı sayıdaki filmin size bu konuda yeterince fikir vereceğini düşünüyorum.

Uygulamada yer alan filmler kısa metrajlı olarak hazırlanmışlar ve bu yüzden çok uzun sürelerle kendinizi meşgul etmenize gerek yok. Ancak kısa olmalarına rağmen çok kaliteli bir şekilde sunulmaları ve böylesine yeni bir deneyimi elde etmenin etkileyici olması sayesinde hiç sıkılmadan hepsine göz atmak isteyeceğinizi düşünüyorum.

Oldukça kolay kullanılır bir arayüze sahip olan Google Spotlight Stories, çalışması esnasında herhangi bir performans sıkıntısı da barındırmıyor ve görsel kalite anlamında üst düzey bir deneyim sunabiliyor. Filmleri her izlediğinizde farklı bir noktasına bakma ve farklı şeyler görme imkanınız da olduğu için az sayıda filme rağmen kendi kendini tekrar etmeyeceğini belirtmek gerek.

Yeni ve eğlenceli bir uygulama arayanlar kesinlikle göz atmadan geçmesinler.