Grey Cubes

Grey Cubes
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Grey Cubes'ta fütüristik bir tuğla kırma oyunu deneyimine ortak oluyoruz.

Grey Cubes, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz muhteşem bir oyun. Android versiyonunun tersine iOS için ücretli olarak sunulan bu oyunda daha önce yaşamadığımız türden bir tuğla kırma oyunu deneyimi yaşıyoruz. Karşımıza farklı formlarda çıkan tuğla kırma konsepti bu oyunla birlikte gelebileceği en tatmin edici seviyeye ulaşmış.

Grey Cubes'ta seken topları kontrolümüze verilen dış bükey parçayı kullanarak sektirmeye ve kutuları vurmaya çalışıyoruz. Alıştığımız tuğla kırma oyunlarından biraz daha farklı bir çizgide ilerleyen oyunda kaliteli bir fizik motoruna yer verilmiş. Bu da oyundan alınan keyfi artırıyor.

Oyunda zorluk seviyeleri git gide artan 60 farklı bölüm var. İlk birkaç bölüm çok sade bir atmosfere sahip. Bu bölümlerde oyuna alışıyor ve fizik motorunun etki-tepki dinamiklerini öğreniyoruz. Gelecek bölümlerde ise komplike tasarımlar arasında öğrendiğimiz dinamikleri uygulamaya koyuluyoruz. Topun sekme hareketleri, açısal farklılıklar ve zamanlama gibi bileşenleri aynı anda hesaplayarak görevlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz.

Grey Cubes'ta en fazla dikkatimizi çeken detaylar arasında kontrol mekanizması yer alıyor. Hassasiyetin önemli bir yere sahip olduğu bu oyunda ihtiyaçlarımıza cevap vermekte zorlanmayan bir kontrol sistemi kullanılmış olması hoşumuza gitti.

Özet olarak Grey Cubes farklı bir deneyim yaşamak isteyen her yaştan oyunseverin mutlaka denemesi gereken yapımlar arasında yer alıyor.