Namaz Rehberi 1.1 (ios)

Namaz Rehberi

1.1
Namaz Rehberi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    1,110

  • Üretici

    Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Namaz Rehberi uygulaması sayesinde namaza dair aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Namaz Rehberi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sunulan ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulamadır. Bu faydalı uygulamayı kullanarak Hanefi ve Şafii Mezhebinin usüllerine göre namaz kılma bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Namazla ilgili temel konuları, ezan, namaz terimleri, 5 vakit namazın kılınışı, ayetler ve daha fazlasına ulaşmak bu uygulama ile çok kolay. Namazın usülüne kılınması çok önemlidir ve ne yazık ki internette bu konuyla ilgili pek çok yanlış bilgi verilmekte. Bu sebeple namaz kılmak isteyenler bu ibadeti gereğince yerine getirememekte. Fakat Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan bu resmi uygulama ile tüm gerekenleri olması gerektiği gibi yerine getirebilirsiniz.

Şık görünen bir arayüzle sunulan uygulamada İslam alemi tarafından beğenileceğine inandığım motifler ve görseller kullanılmış. Resimli anlatımlarla daha da bilgilendirici hale getirilmiş olması, uygulamanın en büyük avantajlarından bir tanesi. "Sabah Namazı nasıl kılınır?", "Abdest nasıl alınır?", "Ezan ne anlama gelir?", "Rükuda okunacak dua nedir?" gibi sorulara cevap olan Namaz Rehberi, bu kutsal ibadeti layıkıyla yerine getirmek isteyen herkesin yanında bulunmalı.

YORUMLAR