Tinkerplay

Tinkerplay
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

3 boyutlu yazıcılar için model tasarımı yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Autodesk şirketinin mobil dünyaya sunmuş olduğu farklı ürünler kervanına katılan Tinkerplay, 3 boyutlu yazıcılardan alacağınız çıktılar için 3 boyutlu model tasarımları yapmanızı sağlıyor. Mobil ve masaüstü uygulamalarla her platform üzerinde yaygın bir kullanım elde etmek istyen Autodesk, Tinkerplay konusunda oldukça iddialı.

Autodesk geçtiğimiz aylarda Modio isimli uygulamayı satın aldı ve bu zaman dilimden sonra Tinkerplay uygulaması hayat buldu. Tinkerplay ile yapmış olduğunuz 3 boyutlu tasarımları 3 boyutlu yazıcıların tanımlayabileceği şekilde uygulayabiliyorsunuz. Sanatçı bir kişiliğe sahipseniz, buradan çıkan çalışmalarınızı gerçek bir kimliğe kazandırabiliyorsunuz.

Farklı nesneleri bir araya getirip bütünleşik bir modeli baskı öncesi gözlemlemenizi sağlayan arayüzü ile projeniz elinize geçmeden tüm perspektifleri kontrol edebildiğiniz gibi parçaları ayrı ayrı çıktı olarak temin etmeniz de mümkün. Uygulamanın en güzel tarafı da şüphesiz bu hizmetin kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor olması.

Hazır modellemelerle dolu olan kütüphanesinden isterseniz çıktı olarak almak istediğiniz nesneleri tasarlamadan temin edebiliyorsunuz, vaya tasarımınızda ilgilenmek istemediğiniz kısımları dolduracak kalıplar oluşturabiliyorsunuz. Uygulamayı güzel kılan bir farklı boyutu da iPad'in multi touch özelliğiyle entegre çalışabilmesi. Dolayısıyla her parmağınızı tasarıma katıp yetenek konuşturmanız mümkün.

Ücretsiz olarak indirilen Tinkerplay, kendi tasarımlarınızı gerçekleştirip çıktı olarak temin etmenizi sağlıyor. Tabii ihtiyacınız olacak olan bir diğer ürün de yakınlarda bulunacak olan 3 boyutlu bir yazıcı.

YORUMLAR