En İyi Grafikli Mobil Oyunlar (Android)

En iyi grafikli mobil oyunlar (Android) listemizde FPS, bulmaca, RPG, yarış, aksiyon, platform, spor başta olmak üzere türünün en iyilerini bir araya getirdik.

En İyi Grafikli Mobil Oyunlar (Android)

En iyi grafikli mobil oyunlar (Android) listemizde FPS, bulmaca, RPG, yarış, aksiyon, platform, spor başta olmak üzere türünün en iyilerini bir araya getirdik.

Yüksek grafikli mobil oyunları yıl bazında ayırmadık. 2019, 2018, 2017, 2016 ve daha eski yıllarda çıkış yapmış fakat oyuncular tarafından hâlâ yoğun ilgi gören Android oyunlar da listede yer alıyor. Grafikleriyle etkileyen mobil oyunların çoğunluğunun ödüllü olduğunu da ayrıca belirtmek gerekiyor.

Android İçin En Güzel Grafikli Mobil Oyunlar

 • PUBG Mobile
 • World of Warships
 • TEKKEN
 • Shadow Fight 3 APK
 • Asphalt 9: Legends
 • Hello Neighbor
 • Need for Speed
 • FIFA 18
 • Marvel Contest of Champions
 • Life is Strange
 • Gangstar New Orleans
 • Cover Fire
 • Leo's Fortune
 • Darkness Rises
 • Modern Combat 5
 • World of Tanks Blitz
 • Assassin's Creed Pirates
 • Into the Dead 2
 • The Room: Old Sins
 • Shadowgun Legends
 • Hitman Sniper
 • Dawn of Titans
 • ARK: Survival Evolved
 • NBA Live Mobile
 • Injustice 2
 • Monument Valley 2
 • Gods of Rome
 • Oceanhorn
 • Lumino City
 • Warhammer 40,000: Freeblade

Android platformunda görsel şölen yaşatan, geliştiricilerin deyimiyle konsol kalitesinde birçok oyun bulunuyor. Ücretli ya da ücretsiz ayrımı yapmaksızın Google Play Store'daki hem ücretsiz hem ücretli uygulamaların bir arada olduğu Android için en iyi grafikli mobil oyunlar listesi hazırladık.

Cihazın sınırlarını zorlayan, birbirinden kaliteli, editörlerin de keyif alarak oynadığı ve önerdiği Android oyunların tümüne tek bir listede elbette yer veremedik. Severek oynadığınız, grafikleri güzel mobil oyunları yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Unutmadan, aşağıda listelenen yüksek grafikli Android oyunlarının çoğu grafik ayarlarına cihazın donanımına göre otomatik olarak ayarlıyor. Giriş seviye Android telefona sahipseniz, eski bir Android sürümü yüklüyse grafik kalitesini tam olarak göremeyebilirsiniz.

1. PUBG Mobile

Android için en iyi grafikli mobil oyunlar listemizin ilk sırasında PUBG Mobile bulunuyor. PUBG Mobile, YouTube içerik oluşturucularının, profesyonel oyuncuların, telefondan oyun oynamayı sevenlerin, kısacası yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken online hayatta kalma oyunudur.

Oyunun grafikleri, sıradan bir mobil oyunda göremeyeceğiniz kalitededir. Oyundaki birincil amacınız uçaktan atladıktan sonra mümkün olduğunca mühimmat toplamanız ve hayatta kalmanız için sizi öldürmeye çalışan diğer oyunculara karşı mühimmatınızı kullanarak kendinizi korumaktır.

2. World of Warships Blitz

İkinci Dünya Savaşı'nın büyük savaş gemilerini içeren oyunda sadece multiplayer oynama seçeneği bulunuyor. Senaryo modu yani tek oyunculu mod ne yazık ki oyunda yer almıyor. Savaşlar toplamda 14 gemi ile yapılıyor. Takım başına 7 gemi düşüyor. Savaşlar da bu nedenle oldukça kısa sürüyor.

3. TEKKEN

iPhone/iPad için ücretsiz olarak yayımlanan TEKKEN mobil oyunu, atari salonlarında, PlayStation oyun konsolunda ve hatta PC'de saatlerinizi harcadığımız bir oyunun yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

TEKKEN'i en iyi grafikli mobil oyunlar listesinin üçüncü sırasına yerleştiren faktör, boyutunun çok düşük olmasına rağmen son derece keskin, yüksek kalitede grafikler sunmasıdır.

4. Shadow Fight 3

Shadow Fight 3, Facebook'tan sonra mobil platforma geçen bir oyundur. TEKKEN gibi dövüş oyunu olarak oyuncuları karşılamıştır. Shadow Fight 3 oyunu hem görsel hem işitsel yoldan oyunculara görmezden gelinemeyecek şölen sunuyor.

5. Asphalt 9: Legends

Asphalt serisini zaten yarışseverlerin çoğu biliyor. Serinin önceki oyunları, ne kadar üst seviye grafiklere sahip olduğunu göstermişti. Asphalt 9: Legends ise görsel anlamda oyuncuların gözlerini bir kez daha kamaştırıyor. Böylece en iyi grafikli mobil oyunlar listesinde yer almayı hak etmiş oluyor.

Oyun, Türkçe dil desteğine sahiptir. Birbirinden çeşitli lisanslı arabalar ile tozu dumana katmak için online ve kariyer modlarından birini seçip uzun saatlerce ekranın başına kilitlenebilirsiniz.

6. Hello Neighbor

Hello Neighbor, PC'den sonra mobile gelen bir korku oyunudur. Oyundaki amacınız varlığınızdan kimsenin haberdar olmamasını sağlayarak komşunuzun evinin bodrum katına girmektir. Bunu yapmak basit olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tüm hareketlerinizi takip eden ve buna göre çıkış yollarını kapatan yapay zekânın olduğunu söylemediğimizi varsayıyoruz.

7. Need for Speed

Need for Speed, görsel anlamda zengin başka bir yarış oyunudur. Android versiyonu, yıllardır bilgisayarların olmazsa olmazı Need For Speed serisindeki yarış oyunlarının en sevilen özelliklerini bir arada topluyor. Görselliğe verdiği önemle de en iyi grafikli mobil oyunlar listemizin ilk 10 sırasında yer almayı başarıyor.

8. FIFA Mobile 18

FIFA Mobile 18, iPhone ve iPad'de oynanabilecek en gerçekçi futbol oyunlarındandır. Grafikler ise oyunculara yüz buruşturacak derecede değil, dudak uçuklatan derecede kalitelidir.

9. Marvel Contest of Champions

Marvel süper kahramanları arasından istediğiniz birini seçin ve kötülere karşı savaşmaya başlayın. Grafik kalitesi elbette ki bir Marvel filmi gibi değil ama en iyi grafikli mobil oyunlar listesinde yer almayı hak eden grafikler sunuyor.

10. Life is Strange

Life is Strange, Square Enix tarafından geliştirilen bir macera oyunudur. Oyun fantastik bir yapıda olduğu için grafikler üzerinde de uzunca durulmuş. Oyunda yaptığınız seçimlere göre birden fazla son bulunuyor. Zamanı geri alarak olayların nasıl gelişeceğini de belirlemeniz mümkündür. Oyunun görsel anlamda büyüleyiciliği bir kenarda dursun, müzikleriyle de bizi içine çekiyor.

11. Gangstar New Orleans

Gangstar New Orleans, mobilde GTA oynamak isteyenlerin ancak ücretli olarak piyasaya sürülen GTA oyunlarını satın almak istemeyenlerin başvurabileceği ücretsiz bir alternatiftir. Hikâye modu, oyunun başından uzun bir süre kalkmamanızı sağlıyor. Genel olarak oynanış ve grafik kalitesi ile klasik bir GTA oyununun seviyesinde olduğunu iddia ediyoruz.

12. Cover Fire

Cover Fire, Android için ücretsiz TPS oyunu aramakta olanların incelemesi gereken oyunlardan biridir. Üçüncü şahıs nişancı türündeki oyunda insanlığın kaderi size bağlıdır. Oyunu öne çıkaran en önemli faktör ise etkileşime önem verilmesidir. Bu sayede çevredeki tüm objelerle etkileşime girebiliyorsunuz.

13. Leo's Fortune

Mavi tüylerle kaplanmış, bıyıklı ve pek bir sevimsiz karakter Leo'yu yönettiğimiz oyun basit bir platform oyunu olmasına rağmen en iyi grafikli mobil oyunlar arasında yer alıyor. Her bölümde yeni ve özgün engellerle karşılaşıyorsunuz. Bu yüzden altınları toplarken çok dikkatli olmanız gerekiyor.

14. Darkness Rises

Darkness Rises, Android için geliştirilen RPG oyunudur. Şeytani varlıklara karşı kahramanların mücadelesini konu alan oyunun oldukça çarpıcı grafikleri bulunuyor. Oynanış bakımından da yenilikçi bir tavır takınan Darkness Rises, bizi karanlığın dibine doğru sürüklüyor.

Oyuna 4 kahramandan birini seçerek başlıyoruz. Mükemmel bir sinematik açılış yapan oyun, açılışın ardından emir komuta zincirini bize veriyor. Bundan sonraysa aksiyon bir anlığına bile etkisinden kayıp vermiyor.

15. Modern Combat 5

Modern Combat 5 hem tek başınıza hem de diğer oyunculara karşı oynamanızı sağlayan iki moda sahiptir. Tek kişilik modda görevleri tamamlamanız gerekirken çok oyunculu modda ise takım kuruyor veya mevcut takıma katılıyor, rakip takıma karşı mücadele veriyorsunuz.

16. World of Tanks

World of Tanks'ın bilgisayar versiyonu esas alınarak geliştirilen mobil oyun, en iyi grafikli mobil oyunlar arasında önemli bir yere sahiptir. World of Tanks Blitz'de II. Dünya Savaşı'ndan kalan tankları yönetiyoruz. Oyunda bizden Çin, Amerika, Fransa, Almanya, Japonya ve Sovyetler Birliği takımlarından herhangi birini seçmemiz isteniyor.

17. Assassin's Creed Pirates

En iyi grafikli mobil oyunlar listemizin 17. Sırasında ise Assassin's Creed Pirates bulunuyor. Bu oyunda Alonzo Batilla adlı genç bir korsan kaptanın hikâyesine tanıklık ediyoruz.

Kaptanın amacı, düşmanlarını mağlup etmek ve açık denizler üzerinde hakimiyet kurmaktır. Bu amacına ulaşması için Karayipler üzerinde deniz savaşları yapmanız, düşman gemilerini alt etmeniz gerekiyor.

18. Into the Dead 2

Into the Dead 2, Android kullanıcılarının en çok indirdiği zombi oyunlarından biridir. Yüzlerce görev sunan ve çoklu sona sahip olan oyun, grafik açısından da göz alıcıdır. Into the Dead 2 hilelerine ve ipuçlarına yazının sonundaki oyunun bağlantısına tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana yıllar geçmiş olsa da ilk çıktığı günlerde de en iyi grafikli mobil oyunlar listesinde yer alması gerektiği düşünülüyordu, şu anda da düşünülüyor.

19. The Room: Old Sins

Fireproof Games'in ödüllü bulmaca oyunu The Room'un 4. bölümü The Room: Old Sins'te oyuncak evindeki sır perdesini kaldırmanız gerekiyor. Her kapı farklı bir ortama açıldığından, odalar kafanızı karıştıracak türden olduğundan düşünerek ilerlemek büyük önem taşıyor.

20. Shadowgun Legends

Shadowgun Legends, bilim kurgu temalı bir mobil oyundur. Uzaylıların işgali altında olan dünyayı uzaylıların işgalinden kurtarmak için sizden elinizden gelenden çok daha fazlasını yapmanız isteniyor.

21. Hitman Sniper

Görsel anlamda büyük ilerleme sunan Hitman Sniper'da size verilen hedeflere suikast düzenliyorsunuz. Oyunda ayrıca zombi modu da bulunuyor. Bu moddaki amacınız zombileri öldürerek hayatta kalmaktır.

22. Dawn of Titans

Dawn of Titans, konsol kalitesinde grafiklere sahip olan strateji oyunudur. Oyunun akıcılığı, size gerçekten de oyunun içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Bu sebepten ötürü düşük seviyede telefon ya da tablette oyunu oynamak mümkün değildir.

23. ARK Survival Evolved

ARK Survival Evolved, dinozorların da yaşadığı büyük bir adada hayatta kalmak için elinizden gelen ne varsa yapmanızı gerektiren bir hayatta kalma oyunudur. Başlangıçta tek başınasınız, silahınız da yok. Adayı dolaşmanız, avlanmak için kullanabileceğiniz silahlar bulmanız gerekiyor. Silahların da hazır değil, craft yöntemiyle elde edildiğini belirtelim.

24. NBA Live Mobile

NBA Live Mobile, Android için en iyi grafikli mobil oyunlar listemizin ilk ve tek basketbol oyunudur. Basketbol sevenler, oyunu mutlaka incelemelidir. NBA Live Mobile'da takımı yönetme görevi de size veriliyor. Bu, oyun boyunca hem kadronuzu kontrol edebileceğiniz hem de transferler yapabileceğiniz anlamına geliyor.

25. Injustice 2

Injustice 2, DC evrenindeki Joker, Batman, Superman, Flash gibi kahramanların arasında geçen savaşlardan yola çıkılarak geliştirilmiştir bir dövüş oyunudur. Injustice 2'de kazandığınız dövüşlerin sonunda hediyeler kazanıyor ve bu hediyelerle kahramanınızı geliştiriyorsunuz.

Android için en iyi grafikli mobil oyunlar arayışında olanlar eğer DC ve Marvel yapımlarına da ilgi duyuyorsa bu oyunu kaçırmamalıdır.

26. Monument Valley 2

Bulmaca oyunu Monument Valley 2'nin oldukça sade fakat etkileyici grafikleri bulunuyor. Oyunda bir anne ve çocukla sonu bilinmeyen bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Oyun ilerledikçe çeşitli bulmacaları çözüyorsunuz.

27. Gods of Rome

Gods of Rome, bize Zeus, Hades, Medusa gibi tanrıların yanı sıra Spartaküs gibi tanrıları kontrol etme olanağı tanıyor. Oyunda tek oyuncu ve çoklu oyuncu olmak üzere iki farklı mod bulunuyor. Dilediğinizi seçip oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun grafikleri ise telefonunuzun sınırları zorlayacak seviyededir.

28. Oceanhorn

Oceanhorn'da bizden babasından kalan bir mektubu bulan bir çocuğun çıktığı yolda ona eşlik etmemiz isteniyor. Olayın gizemini çözmek için maceradan maceraya atlamamız gerekiyor.

29. Lumino City

Lumino City'nin en iyi grafikli mobil oyunlar listesinde yer almasının en önemli sebebi, gerçekçilik anlamında çok üst seviyede olmasıdır. Şehir bile bilgisayar ortamında değil, maket ile tasarlanmıştır.

Oyun, maketle oluşturulmuş bir şehirde geçiyor. Oyunda Lumi adında, kaçırılan büyük babasını bulmaya çalışan bir kızı yönetiyoruz. Şehrin tamamının el yapımı olması da oldukça dikkat çekiyor.

30. Warhammer 40,000: Freeblade

Warhammer 40,000: Freeblade'de 100'ü aşkın görev bulunuyor. Görevleri tamamladıkça savaş robotunuzu geliştiriyorsunuz. Oyunun grafiklerinin ise mobil oyun olmasına rağmen oldukça etkileyici olduğu düşünülüyor.

Android için en iyi grafikli mobil oyunlar listesinin sonuna geldik. Listede beğendiğiniz bir oyun olduysa bunu aşağıdan indirebilirsiniz.

PUBG Mobile APK

PUBG Mobile APK

PUBG Mobile APK ve Google Play'den ücretsiz indirilebilen battle royale oyunudur. Yeni güncelleme PUBG Mobile 1.5

ÜCRETSİZ
TEKKEN

TEKKEN

TEKKEN (mobile), Namco tarafından geliştirilen, tüm Android cihazlarla uyumlu ücretsiz dövüş oyunu.

ÜCRETSİZ
Assassin's Creed Pirates APK

Assassin's Creed Pirates APK

Assassin's Creed Pirates, deniz savaşlarına odaklanan korsan oyunudur. Assassin's Creed Pirates APK olarak Android telefonlara indirilebilir.

ÜCRETSİZ
World of Warships Blitz

World of Warships Blitz

World of Warships Blitz, Wargaming'in ödüllü PC gemi savaşları oyununun mobil sürümü.

ÜCRETSİZ
Shadow Fight 3 APK

Shadow Fight 3 APK

Shadow Fight 3 APK, internetli internetsiz oynama şansı veren rpg dövüş oyunu. En iyi dövüş oyunlarından Shadow Fight 3 ücretsizdir!

ÜCRETSİZ
Asphalt 9 APK

Asphalt 9 APK

Asphalt 9 APK, mobilde en çok oynanan yarış oyunu serisi! Asphalt 9: Legends Android oyununda sadece efsaneler yarışıyor.

ÜCRETSİZ
Hello Neighbor

Hello Neighbor

Hello Neighbor Android, gizliliğe dayalı mobil korku oyunu.

ÜCRETSİZ
World of Tanks APK

World of Tanks APK

World of Tanks Blitz APK Android telefonlarda ücretsiz oynanabilir online tank savaş oyunu. World of Tanks APK, en iyi tank oyunları arasında.

ÜCRETSİZ
FIFA Mobile 18

FIFA Mobile 18

FIFA 18 mobili Android telefonunuza indirin, gerçek maçın keyfini çıkarın.

ÜCRETSİZ
Leo's Fortune

Leo's Fortune

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir macera oyunudur.

Oceanhorn APK

Oceanhorn APK

Oceanhorn APK, okyanuslara açılıp savaştığınız aksiyon macera oyunu. 10 saatin üzerinde hikaye odaklı oynanış sunan Android oyunu grafikleriyle göz dolduruyor.

ÜCRETSİZ
Dawn of Titans

Dawn of Titans

Dawn of Titans, konsol kalitesinde grafikleriyle öne çıkan titanların savaşı üzerine kurulu online strateji oyunu.

ÜCRETSİZ
The Room: Old Sins

The Room: Old Sins

Ödüllü serinin dördüncü bölümü

ARK Survival Evolved APK

ARK Survival Evolved APK

ARK Survival Evolved APK, online ve tek oyunculu oynama seçeneği sunan adada hayatta kalma oyunu. ARK Mobile oyunu oynaması ücretsizdir.

ÜCRETSİZ
Shadowgun Legends

Shadowgun Legends

En iyi RPG shooter oyununu ücretsiz indirin!

ÜCRETSİZ
Monument Valley 2

Monument Valley 2

Monument Valley 2, Apple'dan ödül almış bulmaca macera oyunu. Artık Android cihazlarda!

Need for Speed APK

Need for Speed APK

Need for Speed APK, mobildeki en iyi grafiklere sahip araba yarışı oyunu. Drift, drag, tüm yarışları yapabildiğiniz oyun, dünyanın en gözde arabalarını içeriyor.

ÜCRETSİZ
Into the Dead 2 APK

Into the Dead 2 APK

Into the Dead 2 APK, 70 milyondan fazla indirme ile mobildeki en popüler zombi oyunu. Into the Dead 2 oynaması ücretsizdir ve internetsiz de oynanır.

ÜCRETSİZ
Marvel Contest of Champions

Marvel Contest of Champions

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir aksiyon oyunudur.

ÜCRETSİZ
Gangstar New Orleans

Gangstar New Orleans

Gangstar New Orleans, Android platformunda GTA benzeri oyunlar arasında en iyisi.

ÜCRETSİZ
Cover Fire APK

Cover Fire APK

Cover Fire APK, internetsiz oynanabilen FPS ve TPS türünde keskin nişancı oyunu. Android shooter oyunlarını sevenler için tavsiyemizdir.

ÜCRETSİZ
Hitman Sniper APK

Hitman Sniper APK

Hitman Sniper APK Android oyunda keskin nişancı Ajan 47 olarak suikastlar düzenliyorsunuz. En iyi keskin nişancı oyunlarından biri.

Darkness Rises

Darkness Rises

Karanlık temalı aksiyon rol yapma oyunu

ÜCRETSİZ
Injustice 2 APK

Injustice 2 APK

Injustice 2 APK, DC süper kahramanlarla süper kötülerin karşı karşıya geldiği dövüş oyunu. Mobildeki en iyi süper kahraman oyunlarından!

ÜCRETSİZ
Modern Combat 5 APK

Modern Combat 5 APK

Modern Combat 5 APK, Android telefonlarda ücretsiz oynanabilir internetli FPS oyunu. Modern Combat 5 Blackout, 70 oyunculu battle royale aksiyonuyla geliyor!

ÜCRETSİZ
Life is Strange APK

Life is Strange APK

Life is Strange APK Android macera oyununda zamanı geri alma gibi özel güçleri olan bir karakterin yerine geçiyorsunuz. Life is Strange Mobile APK oyun 5 bölüm.

ÜCRETSİZ
NBA Live Mobile

NBA Live Mobile

NBA Live Mobile mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir basketbol oyunudur

ÜCRETSİZ
Gods of Rome

Gods of Rome

Gods of Rome mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir dövüş oyunudur

ÜCRETSİZ
Warhammer 40,000: Freeblade

Warhammer 40,000: Freeblade

Warhammer 40,000: Freeblade mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir robot savaşı oyunudur

ÜCRETSİZ
Lumino City

Lumino City

Maketten tamamı el yapımı dünyada geçen benzersiz bir bulmaca macera oyunu

YORUMLAR