Partition Magic

Partition Magic

8.0
Editör Puanı: 4/5
4

8 Kullanıcı: 3.1/5

3.1
Ana Ekran

Windows Disk Yöneticisi

Son güncelleme 12 yıl önce

Pek çok bilgisayar kullanıcısı tarafından iyi bilinen Partition Magic `i bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse; Bu program ile Windows üzerinden disklerinizi bölebilir (fdisk) bölünmüş diskinizi birleştirebilirsiniz.. Artık bilgisayarınıza sistem kurmak için DOS'tan disklerinizi bölmek için uğraşmanıza gerek yok.

Partition Magic 8.0'ı nasıl Kullanırım ?

Cevap: Partition Magic 8.0 ilk önce tam sürüm haline getirmemiz lazım sebebi ise Sınırlı Kullanım Olduğu İçin Diskimizde Partition(Parçala,Bölme) gibi özellikleri aktif konumda deildir.

Partition Magic 8.0 tam sürümünü aldım ama nasıl diskimi ayıracam ?

Cevap: Programımızı açtıktan sonra Hardisk`imizde olan bölümleri bu bölümlerin ne kadarının dolu nekadarının boş olduğunu gösterecektir. Programın sol menüsünde Create a new partiton butonuna basacağız karşımıza çıkan ekranda Next deyip ilerleyeceğiz Program tekrar diskimizdeki alanları ve Hardisktediki boş alanı gösterecektir.

Boş Alanı Yani Örnek C,D sürücünüz var Boşluk Kısmındada G die bir partiton yaratacaktır.Onun üzerine gelip Next(ileri) dediğimizde Bize Boş Alanın Nekadarını G partitionuna ayıracağını soracaktır Buraya rakamla nekadar alan istediğinizi yazıp ileri diyeceksiniz ve Partitionunuz Kurulmuş Olacak daha sonra ana menuden G partitionuna geldiğinizde Sağ tuş Format yapıp Diskinizin G bölümüne format atabilirsiniz.

Symantec firması tarafından satışı ve geliştirilmesi durmuş durumda. Win XP ve aşağı sürümleri yüklü olan bilgisayarlarınız için adım adım bölümleme işlemi yapabilmenizi sağlayan kullanıcı dostu arayüzü ile sorunsuz şekilde Partition Magic 8.0 programını kullanabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Windows® XP Home Edition/Professional: 233MHz or higher processor - 128 MB of RAM

Windows 2000 Professional: 150MHz or higher processor - 64 MB of RAM

Windows NT WS/Me/98/98SE: 150MHz or higher processor - 32 MB of RAM

Not: Programın kurulum dosyası zararlı yazılım olarak algınlandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır. Alternatif olarak aynı kategoride yer alan diğer programlara göz atabilirsiniz.

Partition Magic için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda Partition Magic crack, Partition Magic serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
İngilizce Almanca
Geçen Hafta / Toplam:
8 / 388,089
İşletim Sistemi:
WinXP/WinME/Win2000/Win98/WinNT
Üretici:
Symantec Corp.

Dosya ve Disk Yöneticileri Popülerleri

 1. Unlocker
  UnlockerSilinmeyen Dosya ve Klasörleri Silme Programı
 2. Nero Burning ROM
  Nero Burning ROMCD/DVD/Blu-Ray Disk Yazma ve Ripleme Programı
 3. Smart Defrag
  Smart DefragDisk Performansı Artırma Yazılımı
 4. Kingo ROOT
  Kingo ROOTAndroid Cihazlar için Root Programı
 5. Open Freely
  Open FreelyDosya Açma Programı