HDD Low Level Format Tool

HDD Low Level Format Tool

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 47,299
  • DOSYA BOYUTU 0.74 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Daminion Software

Sabit disk veya diğer disklerinize low level format atabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

Bilgisayarlarımızda yer alan sabit disklere formatlama işlemi uygulasak dahi aslında disk üzerindeki bilgiler gerçek anlamda silinmiyorlar ve sadece orada yer alan dosyalar yokmuş gibi davranılarak dosyaların üzerine yeni veriler yazılmaya başlanıyor. HDD Low Level Format Tool programı ise disklerinizin bilinen en ileri format olarak kullanılan low level formatlanması için hazırlanmış ücretsiz araçlardan bir tanesi.

Gerçek bir format atma işlemi olarak tanımlanan low level format, programı kullanarak sabit diskinizi fabrika çıkışı haline getirebilmenizi sağlıyor ve diskiniz üzerindeki tüm sektörlerde hiç bir bilgi yer almamasını sağlayarak diski bomboş hale getiriyor. Böylece sorun çıkarmaya başlamış olan disklerinizi sıfırlayabilir ve hatalı sektörlerin de ortadan kaldırılması sayesinde daha verimli bir şekilde diskinizi kullanabilirsiniz.

Programın arayüzü oldukça kolay bir şekilde tasarlanmış ve seçtiğiniz sabit disklerin temel detaylarını en kolay şekilde görebiliyorsunuz. S.M.A.R.T. teknolojisini destekleyen disklerde diske dair pek çok detayı da görebiliyorsunuz. Harddisklerin yanında flaş diskler ve diğer çıkarılabilir diskleri de destekleyen program, böylece herşeyi sıfırlamanıza olanak tanıyor.