Emoji Scavenger Hunt (web)

Emoji Scavenger Hunt

Emoji Scavenger Hunt
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Emojileri gerçek hayatta bulmaya çalıştığınız süper eğlenceli bir oyun!

Emoji Scavenger Hunt, Google’ın yapay zekadan güç alan tarayıcı oyunu. Android telefon ve iPhone’larda yeni nesil tüm web tarayıcılarında çalışan emoji oyunu bir hayli ilginç. Her gün mesajlaşırken kullandığınız emojileri gerçek hayatta bulmaya çalışıyorsunuz. Emoji avına çıkmaya hazır mısınız?

Google’ın machine learning (makine öğrenmesi) ile geliştirdiği tarayıcı tabanlı oyunu Emoji Scavenger Hunt, telefonuzun kamerasını ve nöral ağı kullanarak gösterilen nesneyi tahmin etmeye çalışıyor. Makine öğreniminin eğlence yollarından sadece biri olarak gösterilen oyun oldukça basit ve eğlenceli oynanışa sahip. Şöyle ki; Hemen her gün sosyal ağlarda kullandığınız emojileri gerçek hayatta eşleştirmeye çalışıyorsunuz. Örneğin; Bulmanız gereken emoji bir saat. Telefonunuzun kamerasını saate tuttuğunuzda uygulama bunu anlayıp “Görevi tamamladınız” gibisinden beğeni ifadesi gösteriyor ve sonraki emojiyi bulmaya geçiyorsunuz. Emojileri gerçekte bulmak için fazla zamanınız yok. Çevrenize dikkatlice bakıp saniyeler içerisinde bulmanız istenen emojiyi yakalamalısınız.

Google’ın son web teknolojilerini kullandığı “deneyselemoji bulma oyununun en iyi Chrome tarayıcıda ve son Android sürümünü çalıştıran bir Android telefonda çalıştığı, iOS tarafında da son iOS sürümünü çalıştıran yeni iPhone’larda en iyi deneyimi sunduğu belirtilmiş. Unutmadan, yakalanan görüntülerin Google sunucularında değil, cihazın yerel depolama alanında saklandığı belirtilmiş ve Github’da açık kaynak kodları paylaşılmış.

YORUMLAR