Windows Live Messenger Yerine Skype Geliyor [Doğrulandı]

Skype & MessengerMicrosoft tarafından Windows Live Messenger'ın akıbetiyle ilgili beklenen açıklama sonunda yapıldı. 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger artık yerini tamamen Skype'a bırakacak. Halihazırda Windows Live Messenger kullanan tüm kullanıcılar otomatik olarak Skype'a geçiş yapacaklar.

Redmond merkezli teknoloji şirketi bu haberi "iyi haber" olarak değerlendirdi ve Windows Live Messenger'ın aslında ölmeyeceğini, Skype ve Messenger'ı bir araya getirerek daha güçlü olacağını savundu.

Skype'ın blog sayfasında yapılan açıklamaya göre Skype sürümünü güncelleyen kullanıcılar Messenger hesaplarını Skype hesaplarına entegre olarak kullanarak, anlık olarak Messenger listelerinde bulunan arkadaşlarıyla da mesajlaşma ve görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek.

Temel olarak tüm bu geçiş işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek ve zaten daha önce farklı iki program olarak kullandığımız Skype ve Messenger'ın aynı çatı altında birleşerek tek program olarak karşımıza çıkması birçok kullanıcı için de büyük bir kolaylık olacaktır.

Mac ve Windows için geliştirilen Skype 6.0 sürümü zaten Microsoft hesap desteği özelliğiyle birlikte gelmekte. Bu sayede Messenger ID'niz ile giriş yaparak, Skype üzerinden Messenger arkadaşlarınızla konuşmaya başlayabilirsini.

Microsoft tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde oldu "Biz sürekli olarak genel deneyimimizi arttırarak kullanıcılar için daha basit ve kullanışlı şeyler geliştirmeye odaklanmak istiyoruz. Bu nedenle Messenger'ı 2013 yılının ilk çeyreğinde tüm dünya genelinde kullanımdan kaldırmayı planlıyoruz."

Buna ek olarak Microsoft, Skype'a geçiş aşamasında Messenger kullanıcıları için özel teklifler hazırlıyor ama şu an için net olarak bir bilgi verilmiş değil.

Skype takımını da konuyla ilgili şöyle bir açıklamada bulundu: "Skype'a geçiş konusunda önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm kullanıcılarımızla birlikte çalışarak, kullanıcılarımız için geçiş yardım bilgileri ve yollarıyla ilgili dökümanlar hazırlayacağız. Bu şekilde Messenger'dan Skype'a geçiş sonrasında, Skype'ı en etkili şekilde nasıl kullanacağınız hakkında bilgiye sahip olabileceksiniz."

Şimdiden Skype ve Messenger'ı bir arada kullanabileceğiniz Windows 7 için geliştirilen Skype 6.0 sürümünü sitemiz üzerinden indirerek bu benzersiz deneyimi ilk yaşayanlardan olabilirsiniz.

Skype
Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı

Skype
Skype Mac İçin Anlık Mesajlaşma Programı

Ayrıca zaten Windows 8 kullanıcısıysanız Skype için geliştirilen Windows 8 uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows Live Messenger Yerine Skype Geliyor [Doğrulandı] İçin Yapılan Yorumlar (8)

 • zühal bintepe
  zühal bintepe dedi ki;

  en başta skype ye geçiş için zorlanılması çok kötü.zaten bende skype yüklüydü.istediğim zaman girebiliyordum.fakat messengerın bana sağladığı olanakları sağlamıyor.ben bu birleşimden dolayı hiç memnun değilim ve maillerimi açamıyorum.siliyorum tekrar yüklüyorum ama yine aynı sonuç.skypeyi istemiyorum.yetkililerin buna acil bir çözüm bulmasını talep ediyorum.asla sype den oturum açmam bunu söyleyimde...

  13 Mayıs 2013 Pazartesi - 05:21:19 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Özlem
  Özlem dedi ki;

  Dosya gönderip alamıyorum SKype ile :(

  6 Şubat 2013 Çarşamba - 11:41:46 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ebru HanAd Soyad
  Ebru HanAd Soyad dedi ki;

  Hiç sevemedim hattta gıck oldum hesaplarımı kapatacağımmm umrumda da değil dayatmaları sevmiyorumm yahooo kullanırımm

  3 Şubat 2013 Pazar - 23:02:40 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  skype tek kelime ile berbat. bence messenger skype ile çok kullanıcı kaybeder

  1 Şubat 2013 Cuma - 01:48:05 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • mesengercı :)
  mesengercı :) dedi ki;

  kullanıcı adlarımı tek tek kaydedemiyorum ve ayrıca en sevmediğim tarafı karşı tarafı titretememe sanırım. alışamadım ben buna yaa daha.

  26 Ocak 2013 Cumartesi - 23:28:37 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Windows Live Messenger Yerine Skype Geliyor [Doğrulandı] İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.