AlphaJax (windows)

AlphaJax

AlphaJax
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

AlphaJax, arkadaşlarınızla, dünya genelinde kişilerle veya tek başınıza oynayabileceğiniz scrabble kelime oyunu.

AlphaJax, kelime oyunlarının atası scrabble olmazsa olmazlarınız arasındaysa Windows bilgisayar ve tabletinize kesinlikle indirip denemeniz gerektiğini düşündüğüm bir oyun. Microsoft imzasını taşımasıyla öne çıkan kelime oyununu ister tek başınıza isterseniz de arakdaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.

İngilizce kelime bilginize güveniyorsanız AlphaJax, hem dokunmatik tabletinizde hem de klasik bilgisayarınızda oynayabileceğiniz en iyi scrabble oyunu diyebilirim. Sosyal ağ entegrasyonu ve çoklu oyuncu desteği sayesinde kendinizi gerçekte scrabble oynuyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Karşınızdaki kişi dünya genelinde rastgele seçilen bir kişi olabildiği gibi arkadaşlarınız arasından da çıkabiliyor. Kendinize fazla güvenmiyorsanız tek başınıza oynama seçeneğiniz de var.

Olabildiğince büyük tabloda sürekli kelime üreterek puanımızı katlamamız gerekiyor. Özellikle renkli kutucukların olduğu alanlarda kelimelerinizi denk getirirseniz çok daha fazla puan alabiliyorsunuz. Gün sonunda en fazla kelime üreten değil en fazla puan getiren kelime üreten oyunun galibi oluyor. Oynarken rakibinizle şans dileme, selam verme gibi ufak muhabbetlere de girebiliyorsunuz ki bence oyunun en dikkat çeken yönlerinden biri bu.

Kelime oyunlarının en beğenmediğimiz yanları sözlükte olmayan kelimeler üretmemize izin vermeleridir. Kısa – anlamsız kelimeler oyunun tadını kaçırdığından doğrudan sileriz. AlphaJax’de durum farklı. Ürettiğiniz kelimeler tabloya yazılmadan sözlükte öyle bir kelimenin olup olmadığı kontrol ediliyor, sonrasında kelimeniz yazılıyor.

YORUMLAR