Chronology (windows)

Chronology

Chronology
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Chronology, Steam ve iOS platformunda 1 milyon indirmeye ulaşmayı başarmış oldukça popüler bir bulmaca oyunu.

Chronology: Time Changes Everything, Steam ve iOS platformunda 1 milyon indirme rakamına ulaşmış yani oldukça popüler bir bulmaca oyunu. Geçmişle şimdiki zaman arasında gidip gelerek bulmacaları çözmeye çalışan yaşını başını almış bir mucidi kontrol ettiğimiz oyunda grafikler kadar karakter animasyonları da dikkat çekiyor.

Biraz bulmaca biraz platform biraz da macera öğelerinin karışımı bir oyun diyebileceğim Chronology’de zaman makinesini keşfeden bir mucidi canlandırıyoruz. Önümüze çıkan bulmacaları çözmek, platformları etkisiz hale getirebilmek için zamanlar arası yolculuk yapıyoruz. Aşılması güç platformları geçmek içinse zamanı dondurabilme ve nesneleri manipüle edebilme, zamanda gidip gelebilme yetisine sahip salyangozdan yardım alıyoruz.

Hayao Miyazaki’den esinlenerek hazırlanmış animasyonlu karakterlerin yanında yüksek kalitede ve özene bezene hazırlandığı belli olan grafikleri ile dikkat çeken Chronology’nin tek beğenmediğim yanı ücretsiz sürümünün kısıtlı olması. Üç aşamadan oluşan birinci bölümün ardından ikinci bölüme geçiş yapabilmeniz için satın alma gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun dışında boş zamanda oynanabilecek başarılı bir yapım.

YORUMLAR