Context Free 3.0.6 (windows)

Context Free

Context Free
ÜCRETSİZ
İndir 9.04 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Context Free programıyla kod yazarak kendi görsel ve animasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Context Free programı, oldukça ilginç karşıladığım programlar arasında yer alıyor ve sizin de aynı fikirde olacağınıza eminim. Temel olarak belirlediğiniz bir resmin açıklamalarını alan ve daha sonra bu resmi bitmap ya da vektörel olarak size yeniden çizen ücretsiz bir program. Her ne kadar arayüzü kullanımı kolay bir yapıda olsa da, programın genel işlevi biraz karmaşık olduğu için alışmanız biraz vakit alabilir.

Tamamen kodlar ve CFDG tasarım grameri üzerinden görseller üretmenize yardımcı olan program, böylece istediğiniz şekle sahip olan resimleri direkt olarak kod yazarak yaratabilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda, kodlarda yapacağınız herhangi bir değişikliğin anında önizleme ekranında sonuç olarak yansıtılması sayesinde değişikliklerinizin etkilerini hemen görebiliyorsunuz.

Hazırlanan bu görseller hem PNG hem de SVG formatlarında saklanarak daha sonra internette kullanılabiliyor. Bunun yanında, animasyonlar üretmenize de izin vermesi sayesinde kod bilginiz yeterli olduğu sürece görsellere istediğiniz hareketi verebilirsiniz.

Çok büyük boyutlu dosyalarla bile çalışabileceğiniz Context Free programı, aşağı yukarı yüz megapiksel kalitedeki boyutlara kadar sorunsuzca gösterim ve kayıt yapabiliyor. Aynı zamanda tüm detaylarla teker teker uğraşabilmenizi sağladığı için ince görsel işlerle uğraşanların seveceğine inanıyorum. İçerisindeki örnek resimler ve görseller sayesinde programı çözmek için gereken yardımı da alabiliyorsunuz.

YORUMLAR