FULL-DISKfighter 1.4.81 (windows)

FULL-DISKfighter

FULL-DISKfighter
DENEME SÜRÜMÜ
İndir 2.67 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FULL-DISKfighter uygulaması sayesinde bilgisayarınızın sabit diskini kolayca temizleyebiliyorsunuz.

FULL-DISKfighter programı, Windows işletim sistemli bilgisayarının sabit diskinde bulunan tüm gereksiz dosyalardan kurtulmak isteyenlerin kullanabilecekleri yarı-ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Neden yarı-ücretsiz dediğime az sonra değineceğim ancak programın oldukça hızlı bir yapıda çalıştığını ve güzel bir arayüzle birlikte geldiğini belirtmem gerek. Fakat herhangi bir yardım dokümanının olması kullanıcıların ilk başta biraz zorlanmasına sebep olabilir diye düşünüyorum.

Programı kullandığınızda ilk olarak sisteminizde yer alan harddisk üzerinde bir genel tarama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yapılan bu tarama işlemi sayesinde diskte kendine yer bulan tüm gereksiz yer kaplayan dosyalar belirleniyorlar ve bunların hepsinin otomatik olarak temizlenmesini sağlamak mümkün hale geliyor. Sadece tek tuşla tüm ağırlık yapan ve boşa yer kaplayan dosya kırıntılarından kurtulabiliyorsunuz.

FULL-DISKfighter'ın ücretli sürümü hangi dosyanın nerede yer aldığını ayrı ayrı gösterebiliyor ve böylece seçimli bir dosya silme işlemi de gerçekleştirmek mümkün oluyor. Ancak ücretsiz sürümde seçim yapma olanağının olmaması sebebiyle sadece ne kadarlık bir disk tasarrufunun yapılabileceğine göz atabiliyorsunuz ve ardından bunu gerçekleştirebilmek için ücretli sürümü satın almanız gerekiyor. Programın yarı-ücretsiz olarak adlandırılmasının sebebi de tamamen bu durum nedeniyle ortaya çıkıyor.

Herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeyen ve özel bir donanım yahut yazılım talebi olmayan programı kullanarak sabit diskinizde daha fazla yer açma fırsatını kaçırmamanızı öneriyorum. Göz atmaktan çekinmeyin.

YORUMLAR