GSmartControl 1.1.3 (windows)

GSmartControl

GSmartControl
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GSmartControl programını kullanarak kolayca bilgisayarınızdaki disklerin SMART sağlık bilgilerini öğrenebilirsiniz.

GSmartControl programı, bilgisayarınızda bulunan sabit disklerin sağlığını takip edebilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi ve düzenli olarak disklerin yapısını kontrol ederek herhangi bir bozulma durumunun önüne geçmenize yardımcı oluyor.

Program bu işlevi gerçekleştirebilmek için bilgisayarınızın SMART bilgilerini değerlendiriyor ve böylece düzenli olarak SMART üzerinden gelen uyarıları bir araya getirerek disklerin durumunu gösterebiliyor. Hem SATA, hem PATA hem de USB sabit diskler için destek sunması sayesinde tüm disklerinizi kontrol etmek oldukça kolay hale geliyor.

Kolay kullanılır ve basit bir arayüze sahip olması sayesinde hiç zorlanmadan, deneyimsiz bir kullanıcı olsanız dahi SMART bilgilerini değerlendirebilir, ayrıca disklerinizin temel boyut, üretici, ATA versiyonu gibi diğer bilgilerini görebilirsiniz.

Program çalışırken diskleriniz üzerinde bazı işlemler gerçekleştirdiği için kullanımı sırasında bilgisayarınızı kullanmamanızı öneriyorum. Zira bu işlemler sırasında diskler oldukça zorlanabiliyorlar ve kullanılmaları yeni hata mesajlarının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Eğer harddisklerinizin genel sağlığını düzenli olarak görmek istiyorsanız kesinlikle denemeden geçmeyin.