Habitica (windows)

Habitica

Habitica
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Habitica ilginç bir rol yapma oyunudur

Habitica eğer günlük işlerinizi yapmakta güçlük çekiyorsanız veya kötü alışkanlıklarınızı yenmeye çalışıyorsanız size yardımcı olabilecek bir rol yapma oyunu olarak tanımlanabilir.

Bilgisayarlarınız üzerinde ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir RPG olan Habitica'nın hikayei bizzat oyuncuların hayatları. Yani Habitica oynarken kendi hayatınızı oyunun hikayesi yapıyor, hayatınızdaki ilerlemeleri Habitica içerisinde takip edebiliyorsunuz.

Oyuncular Habitica'ya başlarken bir kahraman yaratıyorlar ve bu kahramanın nasıl görüneceğini belirliyorlar. Bu kahraman sizi temsil ediyor. Oyundaki temel amacımız ise bu kahramanı geliştirmek. Bu iş için de oyun içerisindeki çeşitli görevleri tamamlamamız gerekiyor. Bu görevler ise bizim gerçek hayattaki günlük işlerimiz. Örnek olarak; bulaşık yıkamak. Bu eylemi gerçekleştirdiğimizde Habitica'da tecrübe puanı, para ve ödüller kazanabiliyoruz. Bu tür rutin günlük işleri gerçekleştirmediğimizde ise kahramanımız sağlık kaybediyor. Benzer şekilde kötü alışkanlıklarımız da oyunda yer almakta. Örnek olarak; sigara içtiğimizde Habitica'da kahramanımız sağlık kaybediyor.

Habitica içerisinde görevleri tamamlayarak ve egzersiz yapma gibi iyi alışkanlıklarınızı gerçekleştirerek kazanacağınız parayı avatarınızı daha iyi hale getirmek, evcil hayvanlar satın almakgibi işler için kullanabiliyorsunuz.

Habitica tarayıcınız üzerinde çalışmakta. Yani oyunu eski bir bilgisayarda bile kolayca oynayabilirsiniz.

YORUMLAR