ImDisk Virtual Disk Driver 2.0.7 (windows)

ImDisk Virtual Disk Driver

ImDisk Virtual Disk Driver
ÜCRETSİZ
İndir 0.36 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ImDisk Virtual Disk Driver sayesinde bilgisayarınızda sanal diskler yaratabilir ve onları yönetebilirsiniz.

ImDisk Virtual Disk Driver programı, bilgisayarlarınızda oluşturmak isteyebileceğiniz sanal diskleri kolayca yaratabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar arasında yer alıyor ve hem sade kullanımı hem de geniş olanakları sayesinde denemek isteyebileceklerinizden birisi olduğunu söyleyebilirim. Programın hem komut satırlı bir kullanımı desteklemesi hem de komut satırını sevmeyenler için bir grafik arayüzü sunabilmesi, gelişmiş ve temel düzeydeki kullanıcıların hepsine başarıyla hitap etmesine yardımcı oluyor.

Sanal sabit diskler, CD ve DVD sürücüler, disket sürücüleri gibi tüm sürücü türlerini yaratmanıza olanak tanıyan program, kurulum ve kaldırma esnasında yeniden başlatma gerektirmemesi sayesinde beğenmeyenler tarafından çok hızlı bir şekilde kaldırılabiliyor da.

Yerel ağlar üzerinden gelen I/O taleplerini de karşılayabilen program, bu sayede sanal disklerinizdeki bilgileri kullanarak ağ üzerindeki diğer bilgisayarları boot edebilmenizi de sağlayabiliyor. Özellikle bozulan disklerdeki verilere bir şekilde erişerek onları kurtarmak isteyen kullanıcıların yerel ağdan bu şekilde faydalanmaları mümkün hale geliyor.

Çalışması esnasında bir sıkıntısı bulunmayan ve performanslı bir şekilde tüm işlemleri tamamlayabilen ImDisk Virtual Disk Driver, internet bağlantısına da gerek duymuyor. Ancak programın içerisinde herhangi bir yardım aracının bulunmaması sebebiyle sanal disk oluşturma konusuna yabancı olan kullanıcılar ilk etapta neyin ne işe yarayacağını anlamakta biraz zorluk çekebilirler diye düşünüyorum.