MD5 & SHA Checksum Utility 2.1 (windows)

MD5 & SHA Checksum Utility

2.1
MD5 & SHA Checksum Utility
ÜCRETSİZ
İndir 0.08 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MD5 & SHA Checksum Utility programı, kolay yoldan dosyalarınızın hash bilgilerini elde etmenizi sağlıyor.

MD5 & SHA Checksum Utility programı, internetten indirdiğiniz önemli dosyaların, inerken veya kopyalanırken bütünlüklerini koruduklarından emin olmak için kullanabileceğiniz hash programlarından bir tanesi ve oldukça iyi bir şekilde çalıştığını söylemek mümkün. Hem ücretsiz olması hem de iyi tasarlanmış arayüzü ile hash konusunda bilgisi olmayanlar bile programı bir kaç dakikada kavrayacaklardır.

Kurulum gerektirmeyen program, indirdiğiniz veya kopyaladığınız dosyaları seçmenizin ardından hem MD5 hem de SHA-1 kodlamalarını kullanarak size hash değerlerini bildirebiliyor. Hem kendi dosya yöneticisine sahip olan, hem de sürükle bırak desteği sunan MD5 & SHA Checksum Utility, böylece en hızlı yoldan dosyaları programda açmanızı sağlıyor.

Hash bilgileri hesaplamanın ardından hemen programın ana penceresinde yer alıyor ve daha sonra bu değerleri panoya kopyalayacak dilediğiniz yere yapıştırabiliyorsunuz. Ayrıca size verilen hash kodunu programa girerek dosya sonucunda elde edilen kodla otomatik olarak karşılaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı çalışan ve bilgisayarda herhangi bir soruna yol açmayan programı kullanırken çok büyük boyutlu dosyaların hesaplanması sırasında ufak gecikmelerin olabileceğini elbette unutmamalısınız. Windows kurulum dosyaları, programlarınız ve belgeleriniz gibi önemli dosyalar için hash hesaplama metodunu kullanarak dosyaların bütünlüklerini koruduklarından emin olmayı

YORUMLAR