Movie Creator (windows)

Movie Creator

Movie Creator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Movie Creator ile video kliplerinizden film oluşturabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Windows Live Messenger’ı kullandığımız dönemlerde paket ile birlikte sunulan uygulamalardan biri olan Movie Maker, Movie Creator ismiyle yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft’un ücretsiz sunduğu uygulama ile yine video kliplerimizi birleştirerek düzenleme yapıyor ve paylaşıyoruz ancak bu sefer her şey olabildiğince sade ve yeni nesil dokunmatik cihazlarla uyumlu.

Windows 8.1 sistemli dokunmatik cihazların yanında klasik bilgisayarlarda da kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olan Movie Maker, şu anda beta aşamasında olmasına rağmen video kliplerinizi düzenlerken ihtiyaç duyacağınız her şeyi sunuyor ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Hareket halindeyken dahi film oluşturmanıza imkan tanıyan Movie Maker’da toplam dört aşamada video kliplerinizden oluşan filminizi ortaya çıkarabiliyorsunuz. Eklediğiniz her bir video klibi ayrı ayrı düzenleyebiliyor, dilediğiniz bölümlerini kesip atabiliyorsunuz. Tabii ki video düzenleme uygulamalarının olmazsa olmazı yazı ekleme, tema seçme, müzik ekleme Movie Maker’da da kullanabileceğiniz seçenekler arasında. Filminiz hazır olduğunda ise dilediğiniz kalitede kaydedip izleyebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Movie Maker, tabii ki profesyonel kullanıcılara yönelik hazırlanmış bir video düzenleme uygulaması değil. Video kliplerinizi basitçe birleştirerek düzenleyebileceğiniz bir uygulama arıyorsanız diğer bir deyişle vakti zamanında Movie Maker’ı kullandıysanız önerebilirim.

YORUMLAR