Proxy Helper 1.2.6 (windows)

Proxy Helper

Proxy Helper
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  İngilizce

 • TOPLAM İNDİRME

  828

 • Üretici

  henices

Proxy Helper uzantısı, Google Chrome ve diğer Chromium tabanlı web tarayıcılarını kullananların göz atmak isteyebilecekleri uzantılar arasında yer alıyor ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi kullanıcıların Chrome üzerindeki proxy ayarlamalarını çok daha kolay bir şekilde yapabilmeleri için hazırlanmış olan uzantı, bilhassa okul kütüphanelerine bağlanmak, Türkiye'ye kapalı web sitelerini ziyaret etmek veya güvenli bağlantılar sağlamak için en elzem araçlar arasında.

Google Chrome'un normal işleyişine göre proxy ayarları Windows'un kendi internet ayarları içerisinden alınıyor ve bu nedenle tüm Windows'un bir proxy sunucusunu kullanması gerekiyor. Ancak Proxy Helper ile bu durumun önüne geçerek sadece Chrome üzerinde proxy kullanımı mümkün hale geliyor. Dolayısıyla tüm bir sistemini proxy üzerine bağlamak istemeyen, ayrıca diğer web tarayıcılarına da geçmek istemeyen kullanıcıların tüm proxy ayarlama sorunlarının üstesinden gelebiliyor.

Uzantıyı kurduktan sonra Chrome'unuzun genel ayarlar sekmesi altında tüm proxy detaylarını girebileceğiniz bir bölüm ortaya çıkacaktır. Bu bölümde yer alan seçenekleri sıralamak gerekirse;

 • PAC yolu
 • HTTP, HTTPS ve SOCKS proxy ayarları
 • Kullanıcı adı ve şifre girişleri
 • Port ayarlamaları

Temel olarak proxy düzenlemeleri için tüm gereken opsiyonları bu arayüzde sunmayı başaran eklentinin pek çok kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamakta yeterli olacağına inanıyorum. Chrome üzerinde proxy sunucularını kullanmak isteyenlerin göz atmadan geçmemeleri gerekenler arasında olduğunu düşünüyorum.

YORUMLAR