Raw Image Analyser 0.94 (windows)

Raw Image Analyser

Raw Image Analyser
ÜCRETSİZ
İndir 0.26 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

RawImageAnalyser programı sayesinde iki resim dosyası arasındaki farklılıkları kolayca tespit edebilirsiniz.

Sık sık görseller üzerinde çalışmalar yapanların ve bu görselleri kaydedenlerin zaman zaman hangi dosyada ne değişiklikler olduğunu tespit etmeleri zor olabiliyor. Zira resimlerde yapılacak ufak değişiklikleri görmek insan gözü için biraz zorlayıcı ve vakit kaybettirici halde. RawImageAnalyser programı tam da bu soruna bir çözüm olması için üretilmiş programlardan birisi olarak karşımıza çıktı ve tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Programın kolay kullanılır ve basit arayüzünde, iki veya daha fazla resmi açtığınız zaman kendiliğinden görsellerde farklı olan pikseller tespit ediliyorlar ve böylece gözlerinizi zorlamak zorunda kalmıyorsunuz. Programın desteklediği formatlar şöyle:

  • GIF
  • PNG
  • JPG
  • TIFF
  • RAW
  • Diğer popüler formatlar

Eğer dilerseniz farklılık olan piksellere yakınlaştırma yaparak farklılıkları daha net bir şekilde görebilir, böylece hangi resmi ya da fotoğrafı kullanmak istediğinizi anlayabilirsiniz.

Görsellerin üzerinde bulunan renk bilgilerini de kullanıcılara sunan program, aynı zamanda komut satırı desteğine de sahip olduğu için kullanırken standart Windows arayüzünü istemiyorsanız komut satırına da geçiş yapabilirsiniz.

Sık sık grafik tasarım ve fotoğraf düzenleme işlemleri yapanlar için elzem programlardan birisi olduğunu düşünüyorum.

YORUMLAR