Smart Data 2.1 (windows)

Smart Data

2.1
Smart Data
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Smart Data programını kullanarak bilgisayarınızın sabit disklerinin sağlık bilgilerini elde edebilirsiniz.

Smart Data programı, bilgisayarınızın sabit disklerini gözetlemenizi sağlayarak herhangi bir veri kaybından kolayca kurtulmanızı sağlayabilen ücretsiz ve kolay kullanılır programlardan bir tanesi. Bilgisayarın kendi sahip olduğu SMART adlı denetleme mekanizmasından faydalanan program, böylece diske dair tüm önemli veri ve bilgileri bir araya getiriyor ve diskinizin herhangi bir soruna sahip olması durumunda bunu kendiniz tespit edebiliyorsunuz.

Sabit disklerin zaman içerisinde eskiyen sektörlerden dolayı hatalar verebildikleri ve veri kayıplarına sebep oldukları biliniyor. Bunun önüne geçmek ise diski düzenli olarak gözetlemek ve sağlığını incelemekten geçiyor. Her ne kadar zaman zaman aniden gelişen sorun ve hatalar meydana gelse de, karşılaşılan sorunların büyük kısmı zaman içerisinde kendini belli eden noktalardan meydana geliyorlar.

Bilgisayarınızın açılışında otomatik olarak başlayabilen program, arkaplanda çalışmasını sürdürüyor ve böylece düzenli olarak diskleri gözlemliyor. Diskinizin sıcaklık grafiği, üretici ve teknik bilgileri gibi bilgileri de sağlayabildiği için donanım özelliklerine göz atmak isteyenler de seveceklerdir.

Arayüzü de herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanmış olan Smart Data, böylece tüm işlevlerine bir kaç tıklama ile ulaşabileceğiniz çok rahat bir program oluyor. Eğer sabit disklerinizin sağlığını düzenli olarak takip etmek isterseniz kesinlikle göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR