s!mpL3 LAN Messenger 2.9.8.0 (windows)

s!mpL3 LAN Messenger

s!mpL3 LAN Messenger
ÜCRETSİZ
İndir 0.43 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yerel ağ yani LAN üzerinden diğer kullanıcılarla kolayca mesajlaşmak için bu ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz.

S!mpL3 LAN Messenger programı, her ne kadar biraz ilginç bir ada sahip olsa da sahip olmak isteyebileceğiniz mesajlaşma programları arasında yer alıyor. Zira yerel ağ üzerindeki bilgisayarlar arasında kolayca bir sohbet ağı kurmanıza yarayan program sayesinde diğer kullanıcılarla internet bağlantınız olmasa bile direkt olarak ağ üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz.

Programın çalışmak için herhangi bir sunucuya ihtiyaç duymaması ve tek ihtiyacının konuşmak isteyen diğer kullanıcılarda açık durması olduğu için zahmetli kurulum ve konfigürasyon seçeneklerine de gerek kalmıyor. Dolayısıyla gelişmiş ve karmaşık mesajlaşma uygulamaları yerine ücretsiz ve kolay kullanımlı bir alternatif haline gelebiliyor.

Kullanıcıların kişisel gizliliklerinin korunabilmesi için tüm sohbetler şifreli bir şekilde gönderiliyorlar ve dolayısıyla ağ üzerindeki diğer kullanıcılar iki kişi arasındaki sohbeti göremiyorlar. Elbette çalışmak için bir yerel ağa yani LAN ağına ihtiyaç duyması nedeniyle yerel ağdaki bağlantı sorunları programın çalışmasını direkt olarak etkileyecektir.

Programı açan kullanıcıların kişi listenizde belirmesi ile birlikte direkt onlara mesaj gönderebilir hale geliyorsunuz ancak maalesef programda bunun haricinde gelişmiş yetenekler yer almıyor ve bilhassa acil durum mesajlaşmalarında kullanılabileceğine inanıyorum.

YORUMLAR