Video Preview Preview (windows)

Video Preview

Video Preview
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Video, Windows 10 cihazlarla uyumlu yeni ve modern video izleme uygulaması.

Video, Windows 10 tablet ve bilgisayar kullanıcıları için özel olarak hazırlanmış yepyeni video izleme uygulaması ve önizleme (preview) sürümü olarak indirilmeye sunulmuş durumda. Windows 10 ile birlikte gelen video uygulaması ile karşılaştırdığımızda baştan aşağı yenilenmiş arayüzün yanında yepyeni özellikler dikkat çekiyor.

Windows 10 için Video uygulaması Windows 10 final sürümü yayınlandığı vakit hali hazırda Video uygulaması yerine geçecek ve önizleme olmasına rağmen oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Yeni cihazlara yakışır sade renklerin kullanıldığı son derece modern bir arayüze sahip olan uygulama ile tablet ve bilgisayarınızda tuttuğunuz video dosyalarına (MKV formatını da desteklemekte.) göz atabiliyor ve oynatabiliyorsunuz. Geniş bir video arşiniz varsa yenilenen Video uygulaması bu konuda da büyük kolaylık sağlıyor. Filtreleme ve sınıflandırma seçenekleri sayesinde onca video arasından aradığınıza daha kısa sürede erişebiliyorsunuz.

Klasördeki videoları toplu olarak aktarma imkanı da veren Video uygulamasında Xbox 360, Xbox One, Windows, Windows Phone cihazınız ve web üzerinden satın aldığınız veya kiraladığınız filmleri oynatma şansına da sahipsiniz. En güzeli de bir cihazda yarım bıraktığınız filme diğer cihazınızdan kaldığınız yerden başlayabiliyorsunuz. Ancak film satın alma ve kiralama işinin Türkiye’de aktif olmadığını, ülke ve bölge değiştirmek gerektiğini belirteyim.

Önizleme sürümü olarak yayınlandığından bazı hatalarla karşılaşmanız olası olan Video uygulamasının arayüzüne baktığımızda herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Videolar, filmler ve TV sekmeleri sayesinde videolarınıza, kiraladığınız / satın aldığınız filmlere anında ve tek bir yerden ulaşabiliyorsunuz. Bunların yanında tabii ki hemen üstte arama butonu da yer almakta ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Video Özellikleri:

  • Video kütüphanenizi yönetin, videolarınızı anında bulun ve oynatın.
  • Güncel dosya formatlarındaki (MKV dahil) videolarını sorunsuzca izleyin.
  • Mağazadan kiraladığınız ve satın aldığınız filmleri izleyin.
  • Bir cihazda yarım baktığınız videoya diğer cihazınızdan devam edin.

YORUMLAR