Virtual City Playground (windows)

Virtual City Playground

Virtual City Playground
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Virtual City Playground, Windows 8 üzeri cihazınıza indirip oynayabileceğiniz şehir kurma simülasyon oyunları arasında.

Virtual City Playground, Windows 8 üzeri tablet ve bilgisayarınıza indirip boş zamanlarınızda kafa yormadan oynayabileceğiniz harika bir şehir kurma simülasyon oyunu. Hayalinizdeki şehri kurabileceğiniz ve dilediğinizce yönetebileceğiniz bu oyunda şehrinizi geliştirmek ve büyütmek için tamamlamanız gereken 400’den fazla görev ile karşılaşacaksınız.

Windows 10 yüklü cihazınızda da sorunsuzca oynayabileceğiniz şehir kurma oyununda amacınız belli: Şehri kurmak ve yaşanabilir canlı hale getirerek insanların yerleşmesini sağlamak. Kafanızdaki şehri kurarken ihtiyaç duyacağınız her bina ve araç ise emrinizde. Görenleri etkileyen dev gökdelenler, çocuk ve gençler için oyun alanları, havaalanları, hastaneler, stadyumlar, parklar, sinemalar, toplu ulaşım araçları kısacası bir şehri oluşturan her şey oyunda mevcut ve bunların oldukça detaylı hazırlandığı ilk bakışta göze çarpıyor.

Harika 3 boyutlu görseller ve müziklerle süslenen bir simülasyon oyunu olan Virtual City Playground, benzerleri gibi kısa bir tanıtım bölümüyle başlıyor. Bu bölümde binaları nasıl kuracağınızı, ulaşımı nasıl sağlayacağınızı öğreniyor, oyunun işleyişi hakkında bilgi ediniyorsunuz. Tahmin edeceğiniz üzere ne olduğunu anlamadan bir şeyler inşa ettiğiniz bu bölüm uzun sürmüyor ve asıl oyun bundan sonra başlıyor.

Türkçe hariç birçok dili destekleyen oyun alıştırma bölümünde de anlayacağınız üzere oynanış açısından biraz karışık. Hem menüler hem de şehrin görüntüsü gözü bir noktadan sonra yoruyor. Öte yandana binaları inşa etmek dolayısıyla kalabalık bir şehir ortaya çıkarmak için bir hayli zaman harcamanız gerekiyor. Tabii ki altın satın alarak bu süreci biraz hızlandırabilirsiniz ancak oyun içi satın alımların el yaktığını belirteyim.

Düzenli ücretsiz güncellemeler alan şehir simülasyon oyununu bolca vakti olan ve yavaş ilerleyen oyunlardan keyif alan herkese öneririm.

YORUMLAR