BBM 2.0.0.17 (winphone)

BBM

BBM
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

BBM Windows Phone uygulaması ile nerede olursanız olun kişilerinizle daima iletişimde kalırsınız.

BBM (BlackBerry Messenger), Windows Phone akıllı telefonunuz üzerinden kişilerinizle ücretsiz ve kesintisiz olarak sohbet etmenize imkan tanıyan sosyal ağ uygulamasıdır. Nerede olursanız olun arkadaşlarınızla iletişimde kalmanıza izin veren uygulama, çok şık ve kullanımı basit arayüz ile gelmektedir.

Windows Phone için resmi BlackBerry Messenger uygulaması ile BBM servisini kullanan kişilerinizle yazılı, sesli ve görüntülü olarak mesajlaşabilirsiniz. Aynı anda 50 kişiye kadar sohbet etme imkanı da sunan uygulama tek dokunuşla kişilerinize, sohbetlerinize ve bildirimlerinize ulaşmanıza imkan tanıyan kullanıcı dostu arayüz ile geliyor. Basit bir kaydırma hareketiyle bu 3 sayfa arasında hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz.

Dünya genelinde hatırı sayılır kullanıcı kitlesine sahip olan BBM’ın Windows Phone sürümü şu anda geliştirilme aşamasında ve Kişiler, Sohbetler ve Akışlar adını taşıyan 3 sekmeden oluşuyor. Kişiler sekmesinde BBM kişileriniz ve BBM gruplarınız bulunuyor. Arama işlevi sayesinde sohbet edeceğiniz kişiye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Eğer grup sohbetleri gerçekleştireceksiniz, kolaylıkla yeni bir grup oluşturup dilediğiniz kişilere gruba alabiliyorsunuz. Buna ek olarak Windows Phone platformuna özgü olan “sabitleme” özelliğini kullanarak en çok sohbet gerçekleştirdiğiniz kişi ve kişileri ana ekranınıza aktarabiliyor, daha sonra onlarla kolaylıkla iletişime geçebiliyorsunuz. Sohbetler sekmesinde grup sohbetleriniz ve birebir gerçekleştirdiğiniz sohbetleriniz görüntüleniyor. Sohbet sayfasından yeni bir sohbet, çoklu sohbet veya yayın mesajı başlayabiliyorsunuz. Sohbet esnasında kameranızla çektiğiniz resimleri paylaşabiliyor, sesli not ekleyebiliyor, kişi gönderebiliyor, galerinizdeki bir fotoğrafı paylaşabiliyor, konumuzu gönderebiliyorsunuz. Akışlar sekmesinde BBM kişilerinizin etkinlikleri gösteriliyor. Kişileriniz durumlarını veya profil fotoğraflarını güncellediklerinde bundan anında haberiniz oluyor. Kendi durumunuzu hızlıca güncellemek için de bu bölümü kullanıyorsunuz.

BBM Windows Phone uygulaması geliştirilme aşamasında olduğundan sticker, BBM Voice, BBM Channels gibi özellikleri içermiyor. Ancak ilerleyen aylarda bu özelliklerin de hızlı bir şekilde uygulamaya entegre edileceğinin BlackBerry tarafından açıklandığını belirtelim.

BBM Windows Phone Başlıca Özellikleri:

  • Fotoğraf, sesli not, BBM kişi ve konum paylaşımı
  • Mesajların okunduğunu ve iletildiğini görme
  • Her moda uygun ifadeler
  • Birebir ve grup sohbetleri
  • Sohbetleri ana ekrana sabitleme
  • Sohbete kişi davet etme
  • Birden fazla kişiye aynı anda mesaj gönderme
  • Telefon numarası veya e-posta yerine PIN
  • Gizlilik ayarları
  • Durum güncelleme ve profil oluşturma

YORUMLAR