Back to Bed 1.0.2 (Android)

Back to Bed

Back to Bed
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mobil oyunlarda sürrealizmi yeniden tanımlayan Back to Bed, uyurgezer bir adamın yatağına kavuşma macerasını konu alıyor.

3 boyutlu bir puzzle oyunu olan Back to Bed kelimenin tam anlamıyla rüyalar alemini oyun sahnesine döken bir çalışma. Kendine has sanatsal bir yönü olan bu dünyanın görsellerine görür görmez hayran kaldığımızı belirtmeden edemeyeceğim. Mimari paradoksların sürrealizmle buluştu bir oyun zemininde Back to Bed, sizden uyurgezer bir adamı yatağına ulaştırmanızı istiyor. Yatağın yolunu bulamayan uyurgezer Bob, huzura kavuşmak için bilinç altındaki koruyucusu Subob'dan yardım almak zorunda ve Subob, bizim oyunda oynadığımız karakter. Bahsettiğimiz sıradışı dünyada yol alan ikilinin görevlerini sağ salim yerlerine getirmeleri için haritadaki objelerden faydalanmak gerekiyor. Oyunun fiyatı biraz caydırıcı gözükse de sizi bekleyen paketin için reklam yok ve oyun içi satın alma yok.

Tahmin edilebilir bulmacalarla kafanızı aşırı zorlamayan oyun bunu yaparken sizi şaşırtmayı da başarabildiği için oyun bulunduğu çizgiyi aşıyor. Bir dönemin popüler sanat akımı olan sürrealizm ile mobil bir oyunun buluşması ancak bu kadar ilginç olabilirdi. Gerçekçilik ile hayal dünyası arasında dolaşan bu oyunda denge sizin algı gücünüz üzerinde kurulu. Harita üzerinde olan her şeye farklı bir gözle bakmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bluetooth GamePad desteği de bulunan oyunda daha zorlu bir bulmacanın peşindeyseniz Nightmare modu sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

YORUMLAR