City 2048 1.2.5 (Android)

City 2048

City 2048
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

City 2048, Android platformunda popüler bulmaca oyunu 2048'in şehir sürümü olarak öne çıkıyor.

City 2048, adından da anlayacağınız üzere popüler bulmaca oyunu 2048 oyunundan esinlenerek hazırlanmış bir yapım. Android tabanlı telefon ve tabletimize ücretsiz indirebildiğimiz, cihazımızda da fazla yer kaplamayan bulmaca oyunu 2048 ile aynı oynanışa sahip ancak tamamen farklı bir tema üzerine kurulu olduğundan çok daha eğlenceli bir oynanış sunuyor.

Bir dönem tüm platformlarda en çok oynanan bulmaca oyunu 2048, hala Android cihazınızda oynadığınız oyunlar arasındaysa ve de artık rakamlarla uğraşmaktan sıkıldıysanız City 2048 oyunu indirip denemenizi tavsiye ederim.

Oynanış esnasında reklam sunmaması ile de beğenimi kazanan oyunda amacımız milyonlarca insanın yaşadığı büyük bir şehir kurmak. 4 x 4 bir tablo üzerinde oynuyoruz ve kutucukları birleştirerek bu amacımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Oyunun bir sonu yok. Şehrin nüfusunu ne kadar artırırsak o kadar o kadar puan kazanıyoruz. Puan kazanırken tabii ki seviye de atlamış oluyoruz.

Klasik 2048 oyunu gibi sadece tek başımıza oynayabildiğimiz şehir temalı bulmaca oyunu oynanış olarak oldukça basit. Şehrimizi oluşturmak için kutucukları basit kaydırma hareketiyle eşleştiriyoruz. Ancak bu noktada oyunun bir eksiğinden bahsetmek istiyorum. Oyun 4 x 4 bir tablo üzerinde oynandığından diğer bir deyişle çok dar bir alanda geçtiğinden ufak ekranlı Android cihazlarda sorun yaratabiliyor. Şehri kurduğumuz alan çapraz yerine düz konumlandırılsaydı bence uzun süreli oynanış için uygun olabilirdi. Bu haliyle oyunu uzun süre oynamamanızı öneririm.

Kısa süreliğine açıp oynanabilecek Android oyunlarından biri olduğunu düşündüğüm City 2048 oyunu 2048’in şehir sürümü olarak özetleyebiliriz. Lakin kesinlikle orijinal oyundan çok daha zevkli.

YORUMLAR