Colissa

Colissa
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Colissa, iPhone ve iPad kullanıcılarının kullanarak canlı video yayını yaptığı Periscope uygulamasına alternatif olarak geliştirilen eğlenceli bir Android uygulaması.

Colissa, son zamanlarda iOS platformunda popüler olan canlı video yayını uygulaması Periscope'u Android kullanıcılarının kullanamamasından dolayı geliştirilen yeni ve ücretsiz bir canlı yayın uygulaması.

Android telefon ve tabletinizi kullanarak canlı video yayınları yapabilmenizi sağlayan uygulama sayesinde ister arkadaşlarınıza kamera açarak yayın yapın, isterseniz farklı amaçlar ile daha çok kişiye hitap edin. Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak ücretsiz indirmeniz, sonrasında Facebook ya da Twitter hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. İndirme ve giriş işlemlerinizi yaptıktan sonra, cihazınızın kamerasını kullanarak videolu yayınlar yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Uygulama çok kısa sürede geliştirildiği için içerisinde bazı hatalar bulunuyor. Kendi geliştiricisi de bunu uygulamanın açıklama kısmında belirtmiş. Bu nedenle karşılaşacağınız hataları siz de geliştiriciye ileterek, uygulamanın daha iyi hale gelmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kendi videolu canlı yayınlarınızı çok basit ve kolay şekilde yapmanızı sağlayan uygulama üzerinde gezerek diğer canlı yayın yapan tüm kullanıcıları görerek, dilerseniz istediğiniz kişilerin yayınlarını izleyebiliyorsunuz.

Periscope kadar tutar mı bilmiyorum fakat Android kullanıcılarının hala Periscope kullanamamasından dolayı böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulduğu kesin. Eğer siz de tıpkı iPhone ve iPad sahibi arkadaşlarınızı gibi canlı video yayınları yapmak istiyorsanız, Colissa'yı hemen indirmenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR