Ding Ding 1.2.0 (Android)

Ding Ding

Ding Ding
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ding Ding, Alibaba'nın şirketler için özel hazırladığı ücretsiz mesajlaşma uygulaması.

Ding Ding, dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden Alibaba tarafından küçük ve orta büyüklükteki şirketler için geliştirilen bir mobil mesajlaşma uygulaması. Şirket çalışanlarının hareket halindeyken birbirleri ile daha kolay iletişime geçebilmeleri amacı ile hazırlanmış bir uygulama olan Ding Ding, Android kullanıcıları için ücretsiz olarak indirilmeye sunulmuş ve sadece Çince dil seçeneği ile kullanıma açık.

Alibaba’nın tüm platformlarda eş zamanlı olarak kullanıma sunduğu mesajlaşma uygulaması Ding Ding diğer adıyla DingTalk, şirketler için büyük kolaylıklar sunuyor. Tamamen ücretsiz sunulan uygulama sayesinde şirkette farklı departmanlarda görev alan ekip arkadaşlarınıza rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gruplandırma özelliği sayesinde şirkette istediğiniz kişi veya kişilere yazılı, sesli bir mesaj ile, ses kaydıyla veya arama ile anında ulaşmanız mümkün. Üstelik kablosuz ağa bağlı olmanız durumunda arama yapmak ve mesajlaşmak için ayrıca ücret ödemiyorsunuz.

DingTalk ismiyle de karşımıza çıkan mesajlaşma uygulamasının diğer bir güzel yanı ise anlık bildirim özelliği. Bu özellik sayesinde ekip arkadaşınıza mesaj gönderdiğinizde arkadaşınızın mesajınızı okuyup okumadığını gerçek zamanlı olarak ve anlaşılır bir şekilde görebiliyorsunuz.

Şirket çalışanlarının birbiriyleriyle kolaylıkla iletişime geçmelerine izin veren Ding Ding diğer adıyla DingTalk'un ilk olarak Çince sunulması, İngilizce dil seçeneği ile kullanılamıyor olması büyük bir eksiklik. İlerleyen güncellemelerle dil sorunu giderildiğinde uygulamanın kullanım oranı da artacaktır diye düşünüyorum.

YORUMLAR