Direnç Ölçer

Direnç Ölçer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Elektronik devrelerde kullanılan dirençlerin değerlerini kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Elektronik devrelerde kullanılan dirençleri, Android cihazlarınız üzerinden daha kolay bir şekilde hesaplamanızda yardımcı olan Direnç Ölçer uygulamasıyla, dirençteki renkleri seçmeniz yeterli oluyor.

Devredeki akımı azaltmak amacıyla kullanılan dirençlerin hesaplanması bazen uğraştırıcı bir hal alabiliyor. Renk kodlarını sırasıyla yazarak, karşılığındaki oranlarla hesaplamalar yapmak derken sıkıcı bir hale gelen bu işi sizin yerinize yapan Direnç Ölçer uygulamasıyla tanışın.  Reklamsız olarak sunulan ve internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz uygulamada 4 ve 5 renkli dirençleri hesaplayabiliyorsunuz.

Dirençleri hesaplamak için yapmanız gereken tek şey; ilgili alanlardaki renkleri elinizdeki dirence uygun şekilde sıralamak. Hesapla butonuna bastığınızda karşınıza sonuç ve hata payı çıkacaktır. Böylece ihtiyacınız olan sayıyı hesaplamalarınızda kullanabilirsiniz. Görsellikten ziyade daha çok kullanılabilirliğe önem verilen uygulamanın, bir sonraki sürümlerinde daha da iyileştirileceğini düşünüyorum. 

YORUMLAR