e-Devlet Anahtar 2016.10.1001 (Android)

e-Devlet Anahtar

e-Devlet Anahtar
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    909

  • Üretici

    T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

e-Devlet Anahtar uygulaması, e-Devlet Kapısına güvenli giriş yapmanızı sağlıyor.

e-Devlet Anahtar, ikametgah belgesi sorgulama, sabıka kaydı alma, askerlik sorgulama, ÖSYM giriş, hizmet dökümü gibi birçok işlemi internet üzerinden yapma kolaylığı sunan e-Devlet Kapısına güvenli giriş için ek bir uygulama.

Askerlik işlemleri yapmaktan sınav sonuçlarını öğrenmeye, IMEI kaydı gerçekleştirmekten hizmet dökümü almaya devlet dairelerinde zaman kaybetmeden online birçok işi yapabildiğimiz e-Devlet Kapısı uygulamasına giriş yaparken ek güvenlik oluşturuyor e-Devlet Anahtar.

Turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet hesabımıza giriş yaptıktan sonra ulaşabildiğimiz e-Devlet Anahtar menüsünden anahtar kaydı oluşturduktan sonra kullanabildiğimiz e-Devlet Anahtar uygulamasının ürettiği şifreler – mobil bankacılık uygulamalarındaki gibi – tek kullanımlık şifreler oluyor. Android telefonunuzdan veya Turkiye.gov.tr adresinden E-Devlet’e giriş yaparken TC Kimlik numaranız ve şifrenizin ardından uygulamanın ürettiği şifreyi giriyorsunuz. Böylelikle şifreniz bilinse dahi e-Devlet hesabınıza başkasının ulaşımı imkansız hale geliyor.

YORUMLAR