GlowGrid 1.0.2 (Android)

GlowGrid

GlowGrid
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GlowGrid, arcade salonlarının ışıltılı dünyasını mobil cihazınıza getiren bir puzzle oyunu. Aynı renklerdeki blokları birleştirip yok edin.

Dr. Mario benzeri bir puzzle oyunu olan GlowGrid'de renkleri aynı olan blokları bir araya getirip ekrandaki kalabalığı temizlemeye çalışıyorsunuz. Aynı renkteki serileri yok edebilmek için en az 4 tane bloku bir araya getirmeniz gerekiyor. Her hamlede elinize geçen bloklar arasında rastgele bir karma oluşurken tek blokludan dört lokluya kadar seçenekler ile karşılaşıyorsunuz. Bu gelen parçalar arasında ise kimi zaman yok edilemeyen masif bloklar da oluşuyor. Haritada kalabalıklaşan bu masif blokları yok edebilmeniz için ise türlü hamlelerle diğer renkteki blokları başarılı bir şekilde eritmiş olmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda ekranın yukarısında yer alan bar dolacak ve masif blokların tümü yok olacak.

Masif blokları yok etmenizle birlikte yeni bir seviyeye ulaşıyorsunuz. Mesela, oyuna ilk başladığınızda karşınıza çıkan 4 farklı renk variyasyonuna eklenen farklı renkler ve semboller oyunun zorluk seviyesini ciddi anlamda yükseltiyor.

Oyunun piksel grafikleri ve ışık efektleri Japonya'nın arcade salonlarından çıkmış bir hava yaratıyor. Başarılı yapılmış her hamlede ise yine bu tarza uygun melodik bir ton çıkıyor. Eğer sade ve eğlenceli bir puzzle oyunu arıyorsanız GlowGrid, bir sürü seçeneğin arasında sağlam bir karar olur.

YORUMLAR