Happy Chef 2 (Android)

Happy Chef 2

Happy Chef 2
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Happy Chef 2, dünyaca ünlü bir şef olmaya çalıştığınız eğlenceli bir Android oyunu.

Happy Chef 2, Android telefon ve tabletinize indirip boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz bir zaman yönetimi oyunu ve ücretsiz. İtalya’da otantik bir fast food restoranında acemi bir eleman olarak başladığınız dünyaca ünlü bir yıldız şef olmaya çalıştığınız oyunda dünyanın en leziz menülerini en hızlı ve hatasız bir şekilde hazırlayarak müşterilere sunmaya çalıştığınız oyunda daha fazla müşteri çekmek adına restoranınızı dekore etme şansına da sahipsiniz.

Farklı mekanlarda geçen 70’den fazla bölümün bulunduğu oyunda tek amacınız usta bir şef olmak. Ancak dünya genelinde herkesin seveceği bir şef olmak hiç kolay değil. Bulunduğunuz restoranda gün sonunda hedeflediğiniz parayı kazanmanız ve restoranınıza yeni malzemeler alarak menülerinize yenilerini eklemeniz bir yandan da restoranınızı dekore etmeniz, yenilemeniz gerekiyor. Tüm bunları tek kişinin yapması mucize gibi görünüyor olabilir ancak oyuna başladığınızda öyle olmadığını anlayacaksınız.

Şef görünümünde iki bayan karakter arasından seçim yaparak başladığınız oyunda ilk durağınız İtalya. İtalya’da ünlü bir restoranda başlıyor ve ardı arkası kesilmeyen müşterilere siparişlerini yetiştirmeye çalışıyorsunuz. İlk etapta yapabildiğiniz tek şey sade pizza hazırlamak ve limota sunmak ancak para kazanıp ilerledikçe mutfağa yeni malzemeler geliyor ve farklı lezzetler hazırlamaya başlıyorsunuz. Siparişlerin hazırlanma aşaması ise gerçeğe uygun yapılmış. Pizzayı fırında fazla tutarsanız yanmaya başlıyor, çöpe atmak zorunda kalıyorsunuz ve o günkü kazancınızdan kesiliyor. Ayrıca müşterilere siparişlerini iletme hızınız da oldukça önemli. Müşterileri fazla bekletirseniz restoranı terkediyorlar. Zamanında hazırlarsanız da bahşiş alıyorsunuz.

Gerçeğe hayattakine yakın bir deneyim sunan oyunda gün içinde harıl harıl çalışmanız sonucunda kazandığınız paralarla restoranınıza yeni malzemeler alabildiğiniz gibi restoranınızı dekore edebiliyorsunuz. Bu yükseltmeleri es geçmemenizi tavsiye ederim. Çünkü müşteriler hem restoranın görünümüne hem de menülere dikkat ediyorlar.

Zorluk seviyesinin de çok iyi ayarlandığı oyunu zaman yönetimi oyunlarından keyif alan herkese öneririm.