Heartbleed Detector 1.0 (Android)

Heartbleed Detector

1.0
Heartbleed Detector
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Heartbleed Detector, Android cihazlarınızın Heartbleed açığından etkilenip etkilenmediğini test eden ücretsiz bir uygulamadır.

Heartbleed Detector, Android kullanıcılarının akıllı telefonlarının ve tabletlerinin OpenSSL protokolü üzerinde keşfedilen Heartbleed açığından etkilenip etkilenmediğini test eden ücretsiz bir uygulamadır.

Tüm zamanların en büyük ve tehlikeli internet açığı olarak lanse edilen Heartbleed, kullanıcıların tüm çevrimiçi hesaplarına ait bilgilerin kolayca bilgisayar korsanlarının eline geçmesine neden olabiliyor. Böylesine tehlikeli bir açık karşısında akıllı telefonlarınızın ve tabletlerinizin bu durumdan etkilenip etkilenmediğini kontrol etmek için kullanabileceğiniz Heartbleed Detector, kendinizi güvence altına almanıza olanak sağlayacaktır.

Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin hangi OpenSSL versiyonunu kullandığını kontrol eden uygulama, eğer cihazınız üzerinde bu açıktan etkilenen bir OpenSSL sürümü tespit ederse sizi uyaracaktır.

Doğrudan Heartbleed açığından sizi korumayan uygulama, olası sistem güncellemeleri konusunda size bilgi vermekte ve cihazınızın sürüm güncellemesini yapmanız konusunda sizi uyarmaktadır. Sonuç olarak tüm akıllı telefon ve tablet üreticileri bu sorunun ciddiyetinin farklında ve tüm şirketler konuyla ilgili güncelleme paketlerini yayınlamaya şimdiden başladılar.

Heartbleed hakkında daha fazla bilgi almak için "Heartbleed Nedir? ve Heartbleed'den Nasıl Korunulur?" yazımızı okuyabilir ve Android cihazlarınız üzerinde Heartbleed tehlikesiyle karşı karşıya olup olmadığınızı öğrenmek için Heartbleed Detector'u deneyebilirsiniz.

YORUMLAR