Oscura: Second Shadow

Oscura: Second Shadow
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Oscura: Second Shadow yaratıcı bulmacalarla süslenmiş bir platform oyunudur

Oscura: Second Shadow eğer klasik platform oyunlarını seviyorsanız ve özel bir hikayeye sahip olan bir platform oyunu oynamak isterseniz tavsiye edebileceğimiz bir mobil oyun.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş bir oyun olan Oscura: Second Shadow'da Driftlands adlı fantastik bir dünyaya konuk oluyoruz. En iyi zamanlarında bile gotik ve ürpertici bir dünya olan Driftlands'a konuk olduğumuz bu dönem hiç de iyi bir zaman dilimi değil. Çünkü Driftlands'a ışık veren Aurora taşı görkemli deniz fenerinden çalınmıştır. Bu büyülü taş olmadan Driftlands yok olmaya yüz tutmuştur. Deniz fenerinin sorumlusu olan Oscura ise bu taşı geri getirmek zorundadır. Kahramanımız Oscura bu iş için elinde meşalesiyle Aurora taşını çalan bilinmeyen ve gölgeler içinde hareket eden yaratığın peşine düşüyor. Bize de ona bu tehlikeli yolculuğunda kılavuzluk etmek düşüyor.

Oscura: Second Shadow'da kahramanımız ölümcül tuzaklarla ve engellerle dolu yollardan geçmek zorunda. Dev testereler, yere düşen kafesler, korkunç yaratıklar, yıkılmaya yüz tutmuş geçitler karşımıza çıkacak engellerden bazıları. Bu engelleri aşmamız için ise reflekslerimizi kullanmamız gerekiyor. Bazı bulmacalar oldukça zorlayıcı ve bu bulmacaları geçmek için çok dikkatli davranmamız gerekiyor.

Oscura: Second Shadow klasik platform oyunu yapısını kendine has bir sanatsal tasarımla birleştiriyor. Oyunun göze hoş göründüğü söylenebilir. Dokunmatik kontroller de genel olarak problem yaratmıyor. Eğer Limbo tarzı platform oyunlarını seviyorsanız Oscura: Second Shadow'u kaçırmayın.