Parental Control

Parental Control
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Parental Control uygulamasını kullanarak Android cihazlar kullanan çocuklarınızın mobil kullanımlarını sınırlandırabiliyorsunuz.

Parental Control uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet sahibi olan çocuklarınızın mobil cihaz kullanımını sınırlandırabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ebeveyn kontrolü uygulamaları arasında yer alıyor. Çok sayıda fonksiyon ve özelleştirme seçeneğine sahip olan uygulamada bazı gelişmiş seçenekler için satın alma opsiyonlarından faydalanmak gerekebiliyor ancak herhangi bir satın alma yapmadan da sorunsuzca temel kontrol olanaklarından faydalanmak mümkün hale geliyor.

Uygulamayı kullandığınızda çocuğunuzun hangi uygulamaları kullanmaya izni olduğunu belirleyebiliyor, satın alma ve yeni uygulama yükleme seçeneklerini bloke edebiliyor, çağrılara engel koyabiliyor, SMS gönderimini sınırlandırabiliyor, ayarların değiştirilmemesini sağlayabiliyor ve dilerseniz anlık olarak konum bilgisi de alabiliyorsunuz. Böylelikle sizin bilginiz dahilinde olmayan uygulamaları kullanmasını engellerken bir yandan da endişe etmemek için konumunu takip edebiliyorsunuz.

Dilerseniz uygulamaların kullanım sürelerine de sınırlama koyabildiğiniz için işinizin oldukça kolay olacağını söyleyebilirim. Profesyonel sürümde bu sınırlandırmaları günlere göre de düzenleyebiliyor ve daha fazla özelleştirmeye de sahip olabiliyorsunuz. Fakat temel kullanımda uygulamanın içerisindeki olanakların yeterli olacağını düşünüyorum.

Oldukça kolay kullanılır bir yapıya sahip olması sayesinde ilk ayarlamalar esnasında da herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tabii ki çocuğunuzun Parental Control'ü kapatmasına engel olabilmek için şifre koruması da unutulmamış.

YORUMLAR