Secure Delete 1.0.6 (Android)

Secure Delete

Secure Delete
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Secure Delete uygulaması sayesinde Android cihazlarda tüm fotoğrafları geri döndürülemez şekilde silmek mümkün hale geliyor.

Android telefon kullanıcılarının yeni telefonlara geçtiklerinde eski cihazlarını sıfırladıkları ve genellikle satışa koydukları bir gerçek. Ancak yakın zamanda sıfırlanan Android cihazlarda bulunan verilerin geri döndürülebilir olduklarına dair bir haberimizi yayınlamıştık ve bu büyük sorun cihazınızı alan kişilerin kişisel verilerinize kolaylıkla erişebilmelerini sağlayabilecek bir güvenlik açığı olarak karşımıza çıktı.

Dolayısıyla dosya ve klasörlerimizi silerken bu işi daha güvenli ve geri dönülemez bir şekilde gerçekleştirebilecek bazı uygulamalara artık ihtiyaç duyuyoruz ve Secure Delete uygulaması karşımıza bu işi layığıyla yapabilecek uygulamalardan birisi olarak çıktı.

Uygulama ücretsiz olarak sunulduğu ve çok kolay kullanılır sade bir arayüze sahip olduğu için kullanırken herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Bu ücretsiz versiyonda istediğiniz klasörlerde bulunan fotoğrafları hemen silebiliyor ve böylece başkalarının özel dosyalarınıza erişim sağlamasını engelleyebiliyorsunuz.

Uygulama içi satın alma seçeneklerinde profesyonel bir sürüm de bulunuyor ve bu sürüm sayesinde sadece fotoğraflar değil istediğiniz tüm dosya türlerini güvenle silebiliyorsunuz. Ayrıca tek tek dosya silmenin yanında toplu silme işlemleri ve klasör silmeyi gerçekleştirmek için de yine profesyonel sürüme ihtiyaç var. Fakat temel düzeydeki kullanıcılar için bu kadar detaylı dosya silme işlemlerine ihtiyaç duyulmayacağına inanıyorum.

Eğer cihazınızı başkalarına vermeden önce içerisinde yer alan tüm fotoğraflarınızı temizlemek ve geri döndürülmelerine engel olmak isterseniz uygulamaya göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR