Smart Unlock

Smart Unlock
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Smart Unlock uygulaması ile Android mobil cihazlarınızın şifre sorma sürecini özelleştirebiliyorsunuz.

Smart Unlock uygulaması, Android cihazlarının güvenlik mekanizmalarının çalışmasından memnun olmayan kullanıcılar için hazırlanmış bir kilit ekranı düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıktı ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Hem kolay ayarlanabilir yapısı hem de işe yarar fonksiyonları sayesinde denemeniz gereken uygulamalar arasına girebildiğini belirtmek gerek.

Uygulamayı kullandığınızda, cihazınızın sizden ekran açılışında istediği şifre ya da kaydırma işleminin uygulanmayacağı zamanları seçebiliyor ve böylece sıklıkla mobil cihazınızı kullandığınız anlarda sürekli kilidi açmakla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Bu tercihin hem güvenilen Wi-Fi ağlarına bağlanıldığında hem de güvenilir Bluetooth cihazlarla bağlantı kurulduğunda aktif hale getirilmesi sayesinde artık kilit ekranının aktifliğini bu bağlantılara göre otomatik bir şekilde düzenlemek mümkün hale geliyor ve devamlı kilit açma zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Hem root gerektirmeyen hem de Android 4.0 ve üzeri telefonlar için aktif olabilen uygulama, böylece 2013 ve sonrasında üretilmiş neredeyse tüm akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Uygulamayı aktif hale getirdiğinizde, güvenilir bağlantı kurulduğunda ekranınız kilidi açmanızla hemen açılacaktır ve güvenli ağdan ayrıldığınızda yine klasik PIN girme ekranı karşınıza çıkarak cihazınızdaki verilerin güvenliğini sağlayacaktır.

Uygulama maalesef sınırlı bir süre ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve deneme sürecinin ardından uygulama içi satın alma seçenekleri ile tam sürümünü almak gerekiyor. Mobil cihazının güvenliğini özelleştirmek isteyen kullanıcıların beğeneceğine inanıyorum.