Stagefright Detector 2.0 (Android)

Stagefright Detector

2.0
Stagefright Detector
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    715

  • Üretici

    Zimperium INC.

Stagefright Detector, Android cihazınızın Stagefright virüsünden etkilenip etkilenmediğini öğrenebileceğiniz ufak bir uygulama.

Stagefright Detector, Android cihazlara MMS / SMS yoluyla bulaşarak cihazın sesini soluğunu kesen, bununla da kalmayıp kişi listesini çalan sinsi bir virüs olan Stagefright Android virüsünü tespit eden ücretsiz bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Stagefright virüsü bildiğiniz üzere Android cihazlara mkv formatında yerleşip çalıştırıldığı an kendisini harekete geçirip arka planda da sessiz sedasız çalışmasını sürdürebilen bir virüs ve de en kötüsü silinemiyor. Her ne kadar Android cihaz üreticileri yama yayınlamak üzere harekete geçmiş olsalar da Android platformunda güncellemelerin iOS platformu kadar hızlı ulaştırılamıyor olması gibi bir gerçek var. Bu noktada ister istemez bir tedirginlik oluşuyor. Peki bu sinsi virüs sizin de cihazınızı etkiledi mi?

Stagefright Android virüsünden etkilenip etkilenmediğinizi öğrenmenin en basit yolu Stagefright Detector uygulaması diyebilirim. Çünkü tek yapmanız gereken uygulamayıp açıp “Begin Analysis” butonuna dokunmak. Kısa bir süre analiz aşamasından sonra cihazınızın bu virüsten etkilenip etkilenmediğini öğrenebiliyorsunuz.

Stagefright Detector, adından da anlayacağınız üzere virüsten etkilenip etkilenmediğinizi öğrenebileceğiniz bir araç. Virüsten etkilenmiş iseniz cihaz üreticinizden güncelleme yayınlanmasını bekleyene kadar Stagefright Android Virüsünden Korunmanın Yolları blogumuza göz atarak korunma yolu öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR