Android'li Nokia Telefonlarda Olması Beklenen Muhtemel Özellikler

Android işletim sistemine sahip Nokia telefonlarda olması muhtemel özellikleri sıraladık.

Android'li Nokia Telefonlarda Olması Beklenen Muhtemel Özellikler

Bir zamanların efsanesi olan ve yıllar önce ürettiği 3310'larla halen daha gündemdeki yerini koruyan Nokia, 2017 yılında tekrardan aramıza dönecek. Resmi kaynaklar da bu bilgiyi doğruluyor ve bu zamana kadar Android dünyasından uzak kalan Nokia'nın eskisi gibi popülerliğini kazanması bekleniyor.

Uzun süredir yaptığımız haberlerle Nokia'nın önümüzdeki yıl sahalara tekrar döneceğini sizlere duyurmuştuk. Yaklaşık 10 sene önce sağlamlık ve tasarım konusunda rakiplerine göre çok ileride olan Nokia'nın Android işletim sistemine sahip telefonlarını piyasaya sürmesiyle birlikte bu başarısını devam ettirmesini bekliyoruz. Nokia önümüzdeki yıl sahalara geri dönecek ama şirketin nasıl bir telefon piyasaya süreceği ve hangi özellikleri kullanacağı şu an sadece sızıntılardan ibaret. Nokia'nın nasıl bir telefon ya da telefonlar tanıtacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı ve bu nedenle çeşitli konsept modeller piyasada dolanmaya başladı. 

Şimdi ise Nokia'nın tanıtacağı yeni Android telefonlarında yer alacak muhtemel özellikleri şirketin daha önce piyasaya çıkardığı telefonlardan yola çıkarak tahmin edeceğiz. İşte karşınızda madde madde yeni nesil Nokia telefonlarda olması beklenen özellikler.

1. Kamera Kalitesi

Nokia’nın kamera kalitesindeki başarısı çıkardığı her telefonda karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlardan önceki Nokia’larda ve Windows Phone’larda yer alan kameraların yüksek çözünürlüklü olması bu iddiamızı destekliyor. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda Nokia’nın Windows Phone 1020’de 41 MP’lik bir kamera kullandığın da unutmamak gerekiyor. Kendine has optik ve flaş teknolojisine sahip olan Nokia’nın bu yeteneğini yeni Android telefonlarında kullanmasına kesin gözüyle bakıyoruz.

2. Dayanıklılık

Nokia 3310’ların namını duymayanınız yoktur herhalde. Telefon olmasının yanı sıra “çekiç” niyetine de kullanılabilen bu telefon dayanıklılığıyla şaşırtıyor. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen daha ilk günkü gibi çalışan bu telefon tabiki Nokia’nın tek başarısı değil. 3310 gibi onlarca modele sahip olan Nokia’nın telefon dayanıklılığına önem verdiğini söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle gelecek nesil telefonların da dayanıklılık anlamında piyasadaki telefonlara fark atmasını bekliyoruz.

3. Tasarım

Çıkardığı her model ile kullanıcılarının daha rahat telefon kullanmasını sağlayan Nokia, tasarımsal olarak da iddialı işler başarıyor. İnsan eline en yatkın telefonların yine Nokia tarafından çıkarıldığını da düşünebilirsiniz. Bu nedenle önümüzdeki yıl karşımıza çıkacak telefonların tasarımını da çok beğeneceğinizi düşünüyoruz.

4. İşletim Sistemi

Önümüzdeki yıl çıkacak telefonların Android işletim sistemine sahip olacağını biliyoruz. Bu işletim sistemini Nokia’nın “saf” haliyle kullanacağını düşünmek ise yanlış bir karar olabilir. Daha öncelerde Android ile ilgili yüksek beğeni toplayan “özel arayüz” çalışmaları yapan Nokia, bu becerisini kendi telefonlarında da kullanacaktır.

Bu yazıyla Nokia’nın Android telefonlarında yer almasını beklediğimiz olası özelliklere göz attık. Akıllı telefonlardan önce fırtına gibi esen Nokia’nın 2017 itibariyle nasıl bir konumda durağı herkes tarafından merak ediliyor. Çoğu kullanıcı Nokia telefonların hasretiyle yanıp tutuşurken, bazı kullanıcılar da eskisi gibi olamayacağını düşünüyor. Sizce Nokia eskisi gibi başarılı olabilir mi? Yoksa dev markalar arasında ezilir mi? 

Nokia Akıllı Telefon Yapsaydı Muhtemelen Piyasada Olabilecek 6 Telefon

YORUMLAR